بین الملل
ایسنا
۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ۱۳:۲۰:۰۹
ادعای رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا درباره طرح ایران برای انتقام ترور حاج قاسم
ادعای رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا درباره طرح ایران برای انتقام ترور حاج قاسم
رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا به تازگی ادعاهایی را درباره تحت تعقیب قرار دادن مقامات ارشد دولت دونالد ترامپ از سوی ایران جهت اجرایی کردن طرحی برای انتقام ترور سردار شهید قاسم سلیمانی مطرح کرد.
ایسنا

آوریل هاینز، رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا مدعی شد که ایران ممکن است به زودی دست به انجام دادن طرحی برای «انتقام» ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروهای قدس سپاه پاسداران بزند.

هاینز هشدار داد که تعقیب مقامات ارشد پیشین آمریکایی در دولت دونالد ترامپ، از جمله جان بولتون، مشاور امنیت ملی، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه دولت ترامپ و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه دولت جو بایدن می‌تواند برای انتقام احتمالی به شهادت رساندن سردار شهید سلیمانی در ژانویه ۲۰۲۰ در عراق باشد که به دستور دونالد ترامپ انجام شده بود.

او مدعی شد: ارزیابی ما این است که بیشتر انگیزه آن‌ها[ایران] در این سناریو در ارتباط با سلیمانی و به نوعی بخشی از تلاش‌هایشان برای انتقام است.

رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا با خودداری از ارائه اطلاعات غیرمحرمانه بیشتر، تلاش برای بازدارندگی از این اقدام را «چالش‌برانگیز» تلقی کرد.

در ۱۴ فوریه سال جاری، یک گزارش وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که سرویس امنیت دیپلماتیک ۲ میلیون دلار در ماه برای حفاظ از پمپئو هزینه می‌کند.

به گزارش ایسنا، پیش از این سردار سلامی، فرمانده کل سپاه در پاسخ به پرسشی درباره تداوم مسیر انتقام سخت که پس از شهادت سردار سلیمانی در منطقه شروع شده است، اظهار کرد: انتقام سخت نقطه نیست بلکه یک مسیر است؛ البته ما انتقام نقطه ای این سردار بزرگ و همرزمانش را از عاملان و آمران آن خواهیم گرفت که جدا از همه مسیری است که ما طی می کنیم؛ یعنی آنانی که در این شهادت‌ها دست داشتند، آرام نخواهند بود، اما زمان و مکان و کیفیت تابع شرایط خاصی است که به وجود خواهد آمد و ما آن شرایط را به اذن خدا به وجود خواهیم آورد. 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما