بین الملل
ایسنا
۱۴۰۱/۰۷/۲۰ ۱۱:۳۷:۴۵
هشدار بایدن به زلنسکی: ناسپاس نباش!
هشدار بایدن به زلنسکی: ناسپاس نباش!
روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقام سابق کاخ سفید گزارش داد، رئیس‌جمهوری آمریکا به همتای اوکراینی خود هشدار داده که اگر او مدام درباره عدم کمک‌های کافی گلایه کند، درخواست مداوم از کنگره آمریکا برای گرفتن پول سخت می‌شود.
ایسنا

به نقل از روزنامه واشنگتن پست، از زمان آغاز درگیری‌ها در فوریه ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین و مقام‌های دولتش بارها از ایالات متحده و کشورهای غربی دیگر خواسته‌اند تا کمک مالی و نظامی بیشتری اختصاص داده، تسلیحات بیشتری ارسال کرده و تحریم‌های سخت‌تری علیه روسیه اعمال کنند، به‌رغم این حقیقت که واشنگتن حجم قابل توجهی تا به امروز به اوکراین کمک کرده است.

به گفته این مقام سابق کاخ سفید، بایدن و زلنسکی به طور منظم تلفنی گفت‌وگو می‌کنند و در برهه‌ای از زمان، رئیس‌جمهوری آمریکا به همتای اوکراینی خود گفت که دیگر نگوید کمک‌ها کافی نیست "چون در این صورت ناسپاس به نظر می‌رسد."

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا سه‌شنبه گفت که ایالات متحده در هفته‌های آینده پرداخت مبلغ ۴.۵ میلیارد دلاری را که کنگره برای حمایت مستقیم از اوکراین اختصاص داده است، آغاز خواهد کرد. در اوایل اکتبر، کاخ سفید اعلام کرد که بایدن سندی را امضا کرد که شامل ۱۲.۴ میلیارد دلار کمک جدید به کی‌یف، از جمله ۴.۵ میلیارد دلار کمک اقتصادی به دولت اوکراین است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما