سیاسی
فارس
۱۴۰۱/۰۷/۲۰ ۱۱:۳۰:۵۲
رهبر انقلاب:‌ نقش مشورتی مجمع تشخیص مصلحت جدی و خیلی مهم است
رهبر انقلاب:‌ نقش مشورتی مجمع تشخیص مصلحت جدی و خیلی مهم است
رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، نقش مشورتی در این مجمع را جدی و خیلی مهم دانستند و فرمودند: این مجمع خیلی جایگاه رفیع و مغتنمی در نظام جمهوری اسلامی دارد و می‌تواند داشته باشد.
فارس

 اعضای دوره‌ جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز (چهارشنبه 20 مهر) با  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

 ایشان در این دیدار فرمودند: مجمع تشخیص مصلحت نظام، یک مجموعه‌ بسیار مغتنم برای نظام جمهوری اسلامی است. چون متشکل است از افراد نخبه‌ مجرب که مجموعه‌ این مجمع می‌تواند یک نگاه همه‌جانبه‌ای به مسائل کشور داشته باشد. این مجمع خیلی جایگاه رفیع و مغتنمی در نظام جمهوری اسلامی دارد و می‌تواند داشته باشد. و مستمر است این جایگاه، در آینده هم همینجور است.

رهبر انقلاب ادامه دادند: در بین شماها کسانی بودند که مقامات عالیه دولتی یا تقنینی یا قضایی داشتند، میدان کار را می‌شناسند و می‌دانند که اجرا یعنی چه، تقنین یعنی چه، این مجموعه نقششان در مسئله‌ سیاست‌های کلی نقش مشورت‌دهی است که این مشورت‌دهی را دست کم نباید گرفت، این خیلی مهم است. نفس اینکه یک مجموعه‌ای می‌نشینند، فکر می‌کنند، کار می‌کنند، بررسی می‌کنند و به یک نتایجی می‌رسند. نفس این مشورت‌دهی خیلی مهم است؛ یعنی حالا درست است که ما آن چیزی که به مجمع می‌فرستیم فکر و مشورت شده است لکن خیلی فرق می‌کند که مشورت این جمع مهم، پای این باشد یا نباشد. لذاست که استفاده می‌کنیم، ذهن ما را باز میکند، گاهی ممکن است آن چیزی که به عنوان مشورت گفته شده مورد تأیید قرار نگیرد اما خود آن یک فکر جدیدی را ایجاد و یک راه جدیدی را روی ما باز کند. 

این خبر در حال تکمیل است ....

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما