سیاسی
ایرنا
۱۴۰۱/۰۹/۰۵ ۱۰:۳۳:۴۲
روایت یک نماینده از پیام آژانس به ایران؛ مواضع اِعلامی با مواضع اِعمالی متفاوت است
روایت یک نماینده از پیام آژانس به ایران؛ مواضع اِعلامی با مواضع اِعمالی متفاوت است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی پیام‌هایی به مقامات سازمان انرژی اتمی ارسال کرده مبنی بر اینکه مواضع اِعلامی آنها با مواضع اِعمالی متفاوت است.
ایرنا

محمود عباس زاده مشکینی در گفت و گو با ایرنا درباره قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که به تازگی بر اساس ادعاهای رژیم صهیونیستی در مورد برنامه هسته ای ایران به تصویب رسید، گفت: سیاست غرب همیشه بر محور تحریک آژانس بین المللی انرژی اتمی برای صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران بوده و صدور چنین قطعنامه‌ای قابل پیش بینی بود. اما رفتار آژانس نشان داد که این نهاد بین المللی در موضوع هسته‌ای، اعتبار خود را هزینه سیاست زدگی و فشار آمریکا و اروپا علیه ایران کرده که برای آینده آژانس بی اعتباری رقم می زند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس افزود: غرب به دنبال سوء استفاده از فضای داخلی کشور برای منافع خود است که در نهایت منتهی به صدور چنین قطعنامه‌ای شد؛ البته آنها می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران از این مرحله عبور خواهد کرد و در ثبات و امنیت قرار دارد. به همین دلیل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیام‌هایی به مقامات سازمان انرژی اتمی ارسال کرده مبنی بر اینکه مواضع اِعلامی آنها با مواضع اِعمالی متفاوت است.

غرب سبب فروریختن دیوار اعتماد بین طرفین شد

عباس زاده مشکینی با بیان اینکه قعطنامه آژانس با پاسخ قاطع جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد، یادآور شد: وقتی پرونده هسته‌ای بین طرفین همچنان باز است و موضوع مذاکره وجود دارد، طبیعی است که شکستن بیشتر دیوار اعتماد از سوی طرف مقابل سبب طولانی شدن ترمیم آن خواهد شد.

وی درباره دلیل اصلی صدور قطعنامه شورای حکام علیه جمهوری اسلامی گفت: سفرهایی که دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تل آویو دارد و رویکرد فشار حداکثری رژیم صهیونیستی به ایران،در تدوین و تصویب این قطعنامه تاثیر بسزایی داشت. این در حالی است که رژیم صهیونیستی عضو ان‌پی‌تی نیست و بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر سازمان بین المللی انرژی اتمی در قبال ایران تندروی کند، تمام منافع غربی‌ها و رژیم صهیونیستی که زیرذربین و رصد جمهوری اسلامی ایران قرار دارد با ضربه و پاسخ محکمی روبه رو خواهند شد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما