ورزشی
مهر
۱۴۰۱/۰۴/۰۵ ۱۰:۴۵:۲۹
هندبال جوانان دختر جهان- اسلوونی؛ پایان کار تیم ایران در مرحله گروهی
هندبال جوانان دختر جهان- اسلوونی؛ پایان کار تیم ایران در مرحله گروهی
آخرین دیدار ملی‌پوشان جوانان دختر ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان با قبول شکست برابر تیم مدعی سوئد برگزار شد.
مهر

تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران شنبه شب چهارم تیرماه در آخرین دیدار مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی جهان به مصاف تیم قدرتمند سوئد رفتند و با نتیجه ۳۳ بر ۱۵ تن به شکست دادند. نیمه نخست این دیدار با نتیجه ۱۵ بر ۷ به سود سوئد اتمام رسید و در نیمه دوم نیز ملی‌پوشان ایران ۱۸ بر ۸ تن به شکست دادند تا در پایان این دیدار ۳۳ بر ۱۵ به سود سوئد به پایان برسد.
دختران ملی‌پوش جوانان ایران در نخستین دیدار خود مقابل گینه ۱۹ بر ۱۹ به تساوی رسیدند و در دومین دیدار نیز ۲۹ بر ۲۴ مقابل تونس تن به شکست دادند. با شکست در آخرین دیدار مرحله گروهی، دختران ملی‌پوش ایران برای قرار گرفتن در جایگاه‌های ۱۷ تا ۳۲ راهی رقابت‌های پرزیدنت کاپ قهرمانی جهان شدند.
مهربان بدوی، الناز یارمحمدی توسکی، هانیه کریمی، هستی دوخایی، مرضیه قاراخانی، فاطمه برات‌پور، سیده لیلا حسینی، معصومه قنبری، شهرزاد نصوحی، نگار زنده‌بودی، نگین رحمانی، سیده فاطمه مریخ، مبینا حسن‌نژاد، سمانه دولتی، سارا موسی‌زاده، مائده شهبازی ترکیب تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان را تشکیل می‌دهند.
همچنین غلامعلی اکبرآبادی (مدیر فنی)، آزاده گیلانی (سرپرست)، مهسا معتمدی (مربی)، زهرا احمدی‌نیا (مربی دروازه‌بانان)، زهره کشاورزیان (پزشکیار) به عنوان کادر فنی تیم ملی ایران در این رقابت‌ها حضور دارند.
بیست و سومین دوره مسابقات جوانان دختر قهرمانی جهان تا ۱۲ تیر ۱۴۰۱ به میزبانی اسلوونی دنبال خواهد شد.
تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران با کسب عنوان نایب قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب سهمیه رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ به میزبانی اسلوونی شده بود.
این برای نخستین بار در تاریخ هندبال ایران است که تیم ملی جوانان دختر ایران به مسابقات قهرمانی جهان راه پیدا کرده است.

 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما