بین الملل
فارس
۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۱۳:۲۳:۴۴
حمله مسلحانه به یک حوزه انتخاباتی در دیالی عراق
حمله مسلحانه به یک حوزه انتخاباتی در دیالی عراق
یک منبع امنیتی در استان دیالی از حمله افراد ناشناس به یک حوزه انتخاباتی در شمال شرقی شهر بعقوبه خبر داد.
فارس

یک منبع امنیتی در استان دیالی امروز یکشنبه گفت که در نتیجه حمله افراد ناشناس به یک حوزه انتخاباتی در اطراف ناحیه السعدیه در شمال شرقی شهر بعقوبه، دو نظامی زخمی شدند.

وبگاه «شفق نیوز» به نقل از این منبع گزارش کرد که مدرسه المهتدی بالله واقع در منطقه حمرین از توابع السعیده در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی بعقوبه، هدف تیراندازی قرار گرفت.

در این حمله دو نظامی زخمی شدند و نیروهای امنیتی نیز سریعا در مکان حادثه حضور پیدا کردند.

مرحله دوم و سراسری پنجمین دور از انتخابات پارلمانی عراق که نخستین انتخابات زودهنگام در این کشور است، امروز (یکشنبه ؛ ۱۸ مهر) در حال برگزاری است تا ۳۲۴۳ نامزد انتخاباتی برای کسب ۳۲۹ کرسی پارلمانی رقابت کنند.کمیساریای عالی انتخابات عراق، پیشتر ضمن اعلام این تعداد از شرکت  ۲۱ ائتلاف سیاسی و۱۶۷ حزب که ۵۸ حزب در ائتلاف‌ها گنجانده شده‌اند، در این انتخابات خبر داده بود.

مرحله نخست انتخابات عراق، جمعه پیش(هشتم اکتبر جاری) یعنی دو روز پیش از برگزاری انتخابات سراسری برگزار شد تا نیروهای امنیتی، آوارگان و زندانیان عراقی در قالب گروه‌های خاص، آراء خود را به صندوق‌ها بیاندازند. این اقدام با این هدف صورت می‌گیرد که نیروهای امنیتی در روز انتخابات صرفا به تامین امنیت مراکز رأی‌گیری بپردازند.  بر این اساس کارکنان وزارت کشور، وزارت دفاع، دستگاه مبارزه با تروریسم، وزارت داخلی منطقه کردستان، وزارت پیشمرگه، پناهندگان و زندانیان عراق گروه‌های خاص شرکت‌کننده در انتخابات عراق نام گرفتند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما