اجتماعی
ایرنا
۱۴۰۰/۱۱/۱۰ ۰۹:۳۳:۰۹
ثبت‌نام کنکور سراسری آغاز شد
ثبت‌نام کنکور سراسری آغاز شد
نام‌نویسی داوطلبان شرکت در آزمون سراسری ورود به موسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۱ از امروز یکشنبه (دهم بهمن) آغاز شد. نام‌نویسی از متقاضیان تا ۱۷ بهمن ماه ادامه دارد.
ایرنا

بر اساس اعلام قبلی سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱ منحصراً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org انجام می شود.

این آزمون در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه هشتم تا ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

دفترچه راهنما به همراه اطلاعیه تکمیلی ثبت‌نام در این آزمون از امروز و همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس است. 

آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در تیرماه سال آینده برگزار می‌شود. نتایج اولیه به همراه انتخاب رشته در مردادماه اعلام خواهد شد و نتایج نهایی آزمون در هفته سوم شهریور ماه تا قبل از مهرماه اعلام می‌شود.

افزایش ۱۶۰۰ نفری ظرفیت رشته‌های پزشکی 
زمان بندی برگزاری مراحل این آزمون‌ تغییری ندارد و تغییر سهمیه‌ها در این کنکور اعمال نمی شود. تنها ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی ۲۰ درصد معادل هزار و ۶۰۰ نفر افزایش می یابد.

طبق اعلام احسان جمالی معاون سازمان سنجش، یکی از تغییرات مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت رشته پزشکی است که از کنکور سال ۱۴۰۱ اعمال می‌شود. ظرفیت پزشکی از هشت هزار نفر فعلی به ۹ هزار و ۶۰۰ نفر افزایش می‌یابد که این ظرفیت بر اساس آئین نامه اجرایی که وزارت بهداشت آن را تدوین می‌کند، اعمال خواهد شد. این ظرفیت ویژه مناطق محروم است و نحوه توزیع آن از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود.

همچنین به گفته وی، تغییر دیگر درباره رشته بهیاری است که ضریب چهار دروس تخصصی برای بهیاران از کنکور ۱۴۰۱ اعمال خواهد شد. همچنین پیش از این ظرفیت رشته بهیاری به دوره روزانه اختصاص داشت که با تغییر در پذیرش این رشته، بهیاری در تمام دوره‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش خواهد داشت.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما