سیاسی
۱۴۰۲/۰۹/۰۱ ۱۶:۵۱:۴۷
آیت‌الله‌علم‌الهدی:
جنگ غزه، میدان تقابل اسلام و استکبار است/ ایثارگری بسیجیان، زمینه‎ساز وحشت دشمن
جنگ غزه، میدان تقابل اسلام و استکبار است/ ایثارگری بسیجیان، زمینه‎ساز وحشت دشمن
به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در مراسم افتتاحیه دوره بصیرتی جهاد تبیین با حضور روحانیون بسیجی استان‌های خراسان که ظهر امروز در مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) برگزار شد، ضمن تأکید بر ضرورت تقویت و توسعه ابعاد فرهنگی بصیرت در جامعه اظهار کرد:

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در مراسم افتتاحیه دوره بصیرتی جهاد تبیین با حضور روحانیون بسیجی استان‌های خراسان که ظهر امروز در مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) برگزار شد، ضمن تأکید بر ضرورت تقویت و توسعه ابعاد فرهنگی بصیرت در جامعه اظهار کرد: بصیرت عنوان خطیری است که امام بزرگوار ما در وصیت‌نامه جاودانه و ارزشمند خود، آن را معلول عملکرد مستقیم بسیج روحانیت دانسته بود؛ آن‌جا که مقابله در برابر انحرافات و کج‎روی‎های احتمالی در جامعه بر عهده بسیج طلاب و بسیج روحانیت گذاشته شده که در برابر این انحراف بایستد، مقاومت کند و در یک مصاف قهرمانانه و فرهنگی بتواند جامعه، مردم، نظام و انقلاب را در یک قلعه محفوظ و صراط هدایت نگه دارد.

ایشان افزود: آن‌چه امروز در دنیا به چشم می‌آید، سرآغاز نقطه‌ای است که رهبر معظم انقلاب بیش از دو سال قبل، از آن به‌عنوان پیچ تاریخ یاد کرده بودند. وقایع فلسطین هم بزرگ‌ترین نشان از تحقق این پیچ تاریخی است؛ یعنی جایی که سرنوشت جریان حق دقیقاً مشخص می‌شود و یا به پرتگاه شکست فرو می‌افتد و یا به قله توفیق و پیشرفت می‌رسد.

قرن جدید، دوران برتری گفتمان بر قدرت و ثروت

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قرن جدید، دوره برتری گفتمان و ایدئولوژی بر قدرت و ثروت است، خاطرنشان کرد: مدت‎ها قبل، اسحاق رابین سیاستمدار برجسته صهیونیست در یک کنفرانس علمی راهبردی اذعان کرده بود که قرن بیست و یکم، نه دوره تفوّق قدرت نظامی و برتری قدرت اقتصادی بلکه دوران استیلای مطلق گفتمان و ایدئولوژی‌هاست و در بین همه نظریات حکمرانی هم آن‌چه در اختیار اسلام قرار دارد، از همه مؤثرتر است. بنابراین غرب اگر به دنبال استمرار سیادت خود بر دنیاست، باید همه توان خود را برای براندازی اسلام به کار بگیرد و در غیر این صورت، یقیناً سقوط خواهد کرد.

ایشان ادامه داد: وقتی قرار باشد مرزهای فرهنگی درهم شکسته شود و توسعه ارتباطات، انسان‌ها را به هم متصل کند، آن اندیشه‌ای می‌تواند مسلط شود که قلوب ملت‌ها را به خود معطوف و متوجه کند. مسئله فلسطین و اسرائیل یکی از نمادهای کامل این موضوع است؛ یعنی جایی که همه دنیای استکبار بر سر یک قوم مظلوم ریخت تا آن‌ها را یکسره نابود کند اما اسلامی که فطرت بشر را مخاطب قرار می‌دهد، جامعه جهانی را در برابر جنایتکاران قرار داده است.

الگوگیری ملت‎ها از انقلاب اسلامی، وحشت مشترک ابرقدرت‌ها

آیت‎الله علم‌الهدی تصریح کرد: جنگ امروز نه تقابل ایران و آمریکا بلکه جنگ اسلام و استکبار است. مشکل آمریکا با ما نیز بر محور همین موضوع است و از مسئله هسته‎ای گرفته تا پیشرفت‌های نظامی، غرب با الگوشدن گفتمان انقلاب اسلامی مشکل دارد که مبادا راهی که ملت ایران در پیش گرفت، برای سایر ملت‌های جهان به سرمشق عمل تبدیل شود.

ایشان تأکید کرد: در میانه این جنگ تمدن‎ها، دولتی در این کشور امور را به دست گرفت که داعیه سازش با آمریکا و اروپا را داشت. عزیزان درباره دولت یازدهم و دوازدهم نباید اشتباه کنید. این‌ها خائن و دشمن نبودند. این‌ها هم بنده خدا بودند و اندیشه اصلاح داشتند اما مشکل اصلی آن بود که بر بستر یک نظام استکبارستیز به دنبال تفاهم با استکباری بودند که با همه وجهه ابرقدرتی خود بیش از چهار دهه از اسلام سیلی خورده بود. به همین دلیل هم آمریکا از وجود اسلام احساس خطر می‌کند زیرا قدرتی که بتواند سیلی بزند، به‌زودی به قدرت براندازی خواهد رسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی گفت: چالش بزرگ پیش روی همه جهانخواران عالم همین اسلام است که حاکمیت جهان را در اختیار قدرت ولی معصوم و نماینده الله می‌داند. مسئله فلسطین هم خط مقدم این تقابل است و فتح نخستین نه به نابودی اسرائیل بلکه زمانی حاصل می‌شود که آمریکا به‌عنوان سردمدار جریان استکبار جهان، زیان و آسیب را احساس کند.

ایشان بیان کرد: هیچ‌گاه در طول تاریخ سابقه نداشته که همه ملت‌ها از شرق تا غرب عالم در برابر جریان استکبار بایستند و آشکارا ابراز نفرت کنند. این به برکت دیپلماسی فعال نظام محقق شد که بسیج فراگیر علیه جنایتکاران صهیونیست را رقم زد. به همین دلیل می‌گوییم تاکنون نظام ما، دولت ما و ملت ما در حمایت از فلسطین کوتاهی نداشته و زمان تقابل کامل و واقعی در میدان هم که فرابرسد، با همین کیفیت پای‌کار دین خدا خواهد بود.

دشمن به دنبال ایجاد گسست نسلی است

امام‌جمعه مشهد با بیان اینکه ایثارگری بسیجیان باعث وحشت کنونی دشمن از قدرت ملت ایران شده است، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس، ملت ایران با دست‌خالی ایستاد و از کشور خود دفاع کرد. همین ایثارگری‌ها کار را به جایی رساند که پس از جنگ تحمیلی، اگرچه دشمن در فضای پیرامونی ایران اسلامی اردو زده اما مثل سگ پارس می‌کند و جرئت آغاز یک جنگ دیگر را ندارد. در دوران دفاع از حرم نیز خط سرخ این ایثارگری‌ها ادامه پیدا کرد و باعث شد پرچمی که در خرمشهر برافراشته شده بود، به ساحل مدیترانه برسد.

ایشان افزود: دشمن تلاش دارد گسست نسلی در ایران اسلامی ایجاد کند و در مقابل، ما تابلوهای درخشانی همچون شهید حججی داریم که نشان می‌دهد همه سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی دشمن بی‌نتیجه بوده است. به همین دلیل است که می‌گوییم پایگاه تبلیغی امروز ما در دبستان‌ها، مدارس و دانشگاه‌هاست تا گسست نسلی ایجاد نشود.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما