بین الملل
ایسنا
۱۴۰۱/۰۷/۲۳ ۱۲:۵۹:۳۱
الکاظمی به سرپوش گذاشتن بر جنایت ترور حاج قاسم متهم شد
الکاظمی به سرپوش گذاشتن بر جنایت ترور حاج قاسم متهم شد
یک فراکسیون پارلمانی عراقی مصطفی الکاظمی را به تعلل و سرپوش گذاشتن بر جنایت ترور فرماندهان پیروزی(سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس) متهم کرد.
ایسنا

احمد الاسدی، رئیس فراکسیون پارلمانی "السند الوطنی" عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری المعلومه، دولت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق که ماموریت آن به پایان رسیده است را به تعلل و سرپوش گذاشتن بر جنایت ترور فرماندهان پیروزی(شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس) متهم کرد.

وی گفت که دولت مصطفی الکاظمی به وعده خود درخصوص اخراج نیروهای خارجی از خاک عراق و در راس آن ها نیروهای آمریکایی عمل نکرد.

الاسدی گفت که جنایت ترور فرماندهان پیروزی که آمریکا مرتکب آن شد، نقض آشکار حاکمیت عراق به شمار می رود و اقدامات اتخاذ شده در این راستا متناسب با حجم جنایت آمریکا نیست.

رئیس فراکسیون "السند الوطنی" در ادامه تاکید کرد که پرونده اخراج نیروهای بیگانه از خاک عراق و در راس آن ها نیروهای آمریکایی از اولویت های ما در مرحله آتی خواهد بود.

پیش از این نیز علی ترکی الجمالی، نماینده فراکسیون صادقون نیز دولت الکاظمی را به تعلل در اخراج نیروهای آمریکایی از عراق متهم کرده بود.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما