ورزشی
میزان
۱۴۰۰/۰۵/۱۴ ۰۹:۵۲:۱۷
پرسپولیس به جام طلایی می‌رسد؟
پرسپولیس به جام طلایی می‌رسد؟
تیم فوتبال پرسپولیس بازهم می‌تواند رکورد منحصر به فرد دیگری در فوتبال ایران ثبت کند.
میزان

تیم فوتبال پرسپولیس قهرمان بی رقیب چند فصل اخیر فوتبال ایران است و برای ۵ فصل متوالی حرف اول و آخر را در فوتبال ایران می‌زند. از ۵ قهرمانی اخیر سرخپوشان در لیگ‌برتر ۲ مورد از آن تنها با یک شکست همراه بوده و رکوردی جذاب به حساب می‌آید.
در لیگ‌برتر انگلیس رسم بر این است تیمی که بدون هیچ شکستی قهرمان شود به جای جام نقره‌ای، یک جام طلایی به آن تیم اهدا شود. تنها تیمی که موفق به ثبت چنین قهرمانی سخت و خاصی شده باشگاه آرسنال است. توپچی‌ها در فصل ۴-۲۰۰۳ با هدایت آرسن ونگر و درخشش ستارگانی، چون تیری آنری، پاتریک ویرا، اشلی کول، ینس لمن، رابرت پیرس، سول کمپل، کولو توره و... در ۳۸ بازی خود ۲۶ برد و ۱۲ تساوی به ثبت رساندند و بدون هیچ شکستی قهرمان انگلیس شدند. پس از آرسنال، هیچ تیمی موفق به تکرار این رکورد خارق العاده نشد و جام طلایی در انحصار آرسنال باقی ماند.

پرسپولیس در لیگ هجدهم با برانکو در ۳۰ بازی ۱۶ برد و ۱۳ تساوی کسب کرد و تنها یک بار شکست خورد و ۶۱ امتیازی شد. در لیگ بیستم سرخپوشان تحت هدایت یحیی گل‌محمدی در ۳۰ بازی خود ۱۹ برد و ۱۰ تساوی ثبت کردند و تنها یک بار شکست خوردند و با ۶۷ امتیاز به جام قهرمانی رسیدند.
پرسپولیس با این روند خوب و رو به جلو بعید نیست بتواند در لیگ بیست‌ویکم بدون شکست قهرمان شود و همانند آرسنال رکورد منحصر به فردی در لیگ برتر ایران بر جای بگذارد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما