ورزشی
ورزش سه
۱۴۰۱/۰۹/۰۷ ۰۹:۳۰:۴۱
سرنوشت آلمان به ژاپن گره خورد!
سرنوشت آلمان به ژاپن گره خورد!
معادله صعود در گروه E جام جهانی 2022 بسیار جالب و هیجان انگیز دنبال می شود و احتمالات خطرناکی در انتظار آن است.
ورزش سه

تیم ملی آلمان دور گروهی جام جهانی 2022 را با شکست غیرمنتظره مقابل ژاپن آغاز کرد. این تیم در بازی دوم مقابل اسپانیا به دنبال پیروزی برای جبران بود تا شانس صعود خود را هم افزایش دهد. شاگردان فلیک اما به یک تساوی مقابل اسپانیایی بسنده کردند که 7-0 در بازی اول کاستاریکا را شکست داده بود.
معادله صعود گروه E پیش از بازی آلمان و اسپانیا پیچیده شده بود؛ جایی که عصر روز گذشته کاستاریکا توانست ژاپن را شکست داده و با سه امتیاز از آلمان جلو بزند. به این ترتیب ژاپنی که در بازی اول آلمان را برده بود مغلوب کاستاریکایی شد که در بازی اول 7 گل از اسپانیا خورده بود. این نتیجه اما به شدت به نفع آلمان بود چرا که اگر ژاپن از سد کاستاریکا می گذشت، در یک قدمی حذف قرار می‌گرفت. البته همین ژاپن شیشه عمر آلمان را در دست دارد.

با نتایجی که در بازی های دور دوم گروه E رقم خورد، اسپانیا با 4 امتیاز و تفاضل گل 7+ صدرنشین است. ژاپن با وجود شکست از کاستاریکا (تفاضل 6-)، با امتیاز برابر و تفاضل گل 0، بالاتر از این تیم در مکان دوم حضور دارد. آلمان هم با یک امتیاز چهارم است. در دور پایانی، اسپانیا با ژاپن دیدار خواهد کرد و آلمان به مصاف کاستاریکا می رود.


 
تکلیف آلمان در این بازی مشخص است؛ این تیم اگر می خواهد صعود کند باید حتما بازی آخر خود را پیروز شود و در آن شکی نیست. در این بین کاستاریکا تلاش خواهد کرد تا حداقل از آلمان یک مساوی بگیرد ولی با توجه به تفاضل گل بسیار پایینش نسبت به ژاپن، تنها در صورتی صعود خواهد کرد که شاگردان موریاسو به اسپانیا ببازند. این اتفاق، ایده‌آل آلمان نیز در صورت پیروزی مقابل کاستاریکا خواهد بود. البته این پیروزی همه آن چه که آلمان یا کاستاریکا برای صعود نیاز دارند نیست.

در صورتی که آلمان بتواند کاستاریکا را شکست دهد 4 امتیازی می شود و اگر در دیدار دیگر ژاپن از سد اسپانیا بگذرد، جالب‌ترین حالت ممکن را شاهد خواهیم بود؛ اسپانیا و آلمان با 4 امتیاز و فقط یک سهمیه برای صعود!  در این شرایط آلمان باید حداقل 7 گل به کاستاریکا بزند تا به تفاضل گل اسپانیا رسیده و بالاتر از این تیم، کنار ژاپن به دور حذفی صعود کند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما