بین الملل
ایسنا
۱۴۰۰/۱۰/۰۶ ۱۲:۱۵:۲۶
سئول: کره‌ شمالی سال جدید را با ورود به مذاکرات آغاز کند
سئول: کره‌ شمالی سال جدید را با ورود به مذاکرات آغاز کند
وزیر اتحاد مجدد کره‌جنوبی امروز دوشنبه از کره‌شمالی خواست تا سال جدید را با گامی به سوی مذاکرات و همکاری آغاز کند. پیونگ‌یانگ به زودی نشست حزبی مهمی را برای گفت‌وگو درباره مسائل داخلی و سیاست خارجی برگزار می‌کند.
ایسنا

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، پیشتر کره شمالی اعلام کرد که حزب حاکم کارگران نشست مجمع عمومی کمیته مرکزی خود را "در روزهای پایانی دسامبر" به منظور "بحث و تصمیم‌گیری درباره برنامه‌های کاری سال جدید میلادی" برگزار خواهد کرد.

لی جونگ-جو، سخنگوی این وزارتخانه در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: این مجمع عمومی معمولا با حضور کیم جونگ اون به مدت یک تا چهار روز برگزار می‌شود. دولت سئول از نزدیک این نشست را برای رویت پیام‌های مرتبط با مسائل بین دو کره یا مذاکرات هسته‌ای دنبال می‌کند. امیدواریم کره شمالی سال جدید میلادی را با مذاکرات با جامعه بین‌المللی و اتخاذ گام‌هایی در مسیر تعامل و همکاری آغاز کند.

این اظهارات در شرایطی مطرح می‌شود که مذاکرات هسته‌ای میان کره‌شمالی و ایالات متحده، از زمان شکست مذاکرات سال ۲۰۱۹ در هانوی به بن‌بست رسیده است. پیونگ‌یانگ به پیشنهاد مذاکرات واکنشی نشان نمی‌دهد و از واشنگتن می‌خواهد که اول از "استانداردهای دوگانه" و "سیاست خصمانه" علیه این کشور دست بردارد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما