ورزشی
خبر ورزشی
۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۸:۵۵:۰۹
پيغام سرشار از انرژي پله از بيمارستان
پيغام سرشار از انرژي پله از بيمارستان
خبر ورزشی

پله، اسطوره برزيلي پس از بستري شدن در بيمارستان هواداران خود را در جريان آخرين وضعيت سلامتش قرار داده است.

پله، اسطوره فوتبال برزيل از بخش مراقبت‌هاي ويژه يا ICU بيمارستاني در سائوپائولو مرخص شده و در پيغامي که منتشر کرده از اين گفته که حال عمومي او کاملاً خوب است.

ستاره برزيلي به شوخي گفته آماده است ۹۰ دقيقه با وقت‌هاي اضافه به زمين برود و بازي کند. او در پستي که در صفحه اجتماعي‌اش منتشر شده است، هواداران خود را در جريان آخرين اوضاع جسماني خود قرار داده است.

پله که حالا ۸۰ ساله است در بيمارستان آلبرت انيشتين در بزرگ‌ترين شهر برزيل بستري است چون هفته گذشته يک عمل جراحي انجام داد که مربوط به بيرون آوردن تومور از روده او بوده است. البته طبق اعلام پزشکان اين بخشي از آزميشات روتين به حساب مي‌آيد و موضوع سرطان در مورد پله مطرح نيست، بلکه اقدامات پيشگيرانه پزشکي در مورد او انجام شده است.

فوتباليستي که از نظر بسياري بزرگ‌ترين بازيکن تاريخ اين ورزش به حساب مي‌آيد در بيمارستان مجهز برزيل تحت مراقبت‌هاي ويژه قرار گرفته، بيمارستاني که رئيس جمهور برزيل ژائر بولسونارو نيز در سال ۲۰۱۸ زماني که در کمپين تبليغاتي خود چاقو خورده بود در اين بيمارستان بستري شد.

پله در اينستاگرام خود پستي سرشار از شور و انرژي را براي فالوئرهايش که بالاي ۷ ميليون نفر هستند، منتشر کرد: «دوستان من، اين پيامي براي تک تک شماست. حتي يک لحظه هم فکر نکنيد که من هزاران پيام سرشار از عشق شما را که در اينجا برايم فرستاده‌ايد نخوانده‌ام. خيلي ممنونم از شما که يک دقيقه از روز خود را به من اختصاص داديد تا برايم پيامي انرژي بخش بفرستيد. عشق، عشق و عشق به همه شما. من حالا از آي‌سي‌يو مرخص شده‌ام و در بخش در اتاق خودم هستم. هر روز شادتر و سرحال‌تر از قبل به زندگي ادامه مي‌دهم با تمايل فراوان باري بازي ۹۰ دقيقه اي به علاوه وقت‌هاي اضافه. به زودي در کنار يکديگر خواهيم بود.»

بسياري از ستاره‌هاي فوتبال برزيل از جمله دنيل آلوس و کاکا به پله که در کشور برزيل لقب پادشاه را دارد بابت به دست آوردن سلامتش تبريک گفتند. سال گذشته پسر او مدعي شد که پله خجالت مي‌کشد که از خانه بيرون بيايد به اين دليل که راه رفتن به تنهايي برايش سخت است و نياز به کمک دارد.

از سال گذشته که ديگو مارادونا اسطوره آرژانتيني فوتبال جهان در سن ۶۰ سالگي در اثر بيماري از دنيا رفت، موضوع سلامت پله رقيب و دوست قديمي پله نيز مورد توجه هواداران و رسانه‌هاي جهان قرار گرفت. پله سال ۲۰۱۵ نيز عمل جراحي پروستات انجام داد و سال ۲۰۱۹ نيز مدتي به دليل اختلال گوارشي در بيمارستان بستري شد.

 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما