اجتماعی
ایسنا
۱۴۰۰/۱۲/۱۸ ۱۵:۱۹:۵۴
جراحی‌های زیبایی در صدر شکایت از پزشکان
جراحی‌های زیبایی در صدر شکایت از پزشکان
معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی، گفت: شکایت در زمینه اقدامات ترمیمی و زیبایی در ایران در صدر قرار شکایات پزشکی قرار دارد.
ایسنا

دکتر خردمند با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹ میزان شکایات انتظامی در سازمان نظام پزشکی نسبت به سال ۱۳۹۸ نصف شده بود که علت آن هم گسترش بیماری کرونا بوده که بیماران بابت اعمال الکتیو و غیر اورژانس کمتر به پزشکان مراجعه می‌کردند و بنابراین شکایات انتظامی ما در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ کاهش ۵۰ داشته است.

وی افزود: در هیات بدوی ما ۳۵۸۲ مورد پرونده مورد بررسی قرار گرفته که ۴۴ درصد آن در پاسخ به مراجع قضایی و ۵۶ درصدش انتظامی بوده است. در هیات تجدید نظر هم به همین ترتیب بوده یعنی ۵۵ درصد کارشناسی قضایی و ۴۵ درصدش انتظامی بوده است. همچنین در هیات عالی بیش از ۶۰۰ پرونده را مورد رسیدگی قرار دادیم و در سال جاری هم آمارمان در حال نهایی شدن است.

خردمند ادامه داد: یکی از مباحث مهم برخورد با مداخله‌گران غیر پزشکی که در امور پزشکی مداخله می‌کنند، بود که از طرف قوه قضاییه و با همکاری نظام پزشکی با این افراد به صورت جدی برخورد می‌شود.

وی همچنین گفت: طبق آمارهای بین‌المللی رشته‌های زنان و زایمان، ارتوپدی، جراحی از شکایت بیشتری برخوردارند در ایران هم همینطور است. همچنین شکایات دندان پزشکی هم در ایران افزایش یافته اما به طور کلی اقدامات ترمیمی و زیبایی در ایران در کنار رشته هایی که گفتم در صدر قرار می‌گیرد و افزایش قابل توجهی در این نوع شکایات داریم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست دکتر رنجبرزاده-معاون اجتماعی و امور مجلس سازمان نظام پزشکی درباره مالیات پزشکان مناطق محروم، گفت: پیگیری‌هایی در زمینه بحث مالیات با مجلس انجام دادیم. در بحث تسهیلات قرار شد کسانی که در مناطق محروم و کم برخوردار خدمت می‌کنند، تسهیلات بدون ضامن در اختیارشان قرار گیرد.

درخواستمان از رییس مجلس شورای اسلامی این است که شرایطی را پیش برند تا ما تسهیلات خاص برای نیروهای طرحی در مناطق محروم داشته باشیم و یکی از درخواست‌ها هم این بود که معافیت مالیاتی برایشان لحاظ شود که تصویب شد و قانون شد. در این قانون که مصوبه مجلس شده است، برای کسانیکه پزشک عمومی، متخصص یا فوق تخصص در مناطق کم برخوردار، صعب العبور و محروم خدمت می کنند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان دریافتی‌شان در سال مالیات‌شان صفر می‌شود و اگر مازاد آن داشته باشند، باتوجه به آن افزایش مالیات برایشان لحاظ می‌شود. برای پزشکانی که هیات علمی و تمام وقت‌ درمانی هستند هم حداکثر سقف مالیاتی ۱۰ درصد مصوب شده است.

وی افزود: در زمینه تسهیلات و مسکن هم رایزنی هایی با وزیر راه و شهرسازی انجام شده تا تسهیلات مناسب در اختیار پزشکان مناطق محروم گذاشته شود تا بتوانند صاحب مسکن شوند.
 

 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما