بین الملل
مهر
۱۴۰۱/۰۹/۰۶ ۰۸:۱۳:۱۱
ادعای انگلیس درباره استفاده از موشک های کروز هسته ای درجنگ اوکراین
ادعای انگلیس درباره استفاده از موشک های کروز هسته ای درجنگ اوکراین
انگلیس می گوید که روسیه احتمالاً کلاهک های هسته ای را از موشک ها حذف و آن ها را به سمت اوکراین شلیک می کند.
مهر

اطلاعات نظامی انگلیس روز شنبه اعلام کرد که روسیه احتمالاً کلاهک‌های هسته‌ای را از موشک‌های کروز هسته‌ای قدیمی حذف می‌کند و سپس آنها را به سمت اوکراین شلیک می‌کند.

وزارت دفاع انگلیس گفت که تصاویر متعددی بقایای یک موشک کروز پرتاب شده به سمت اوکراین را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد در دهه ۱۹۸۰ به عنوان یک سیستم حمل سلاح هسته‌ای طراحی شده است، و افزود که احتمالاً این نوع موشک‌ها در رقابت‌های هسته‌ای از رده خارج شده‌اند. این وزارتخانه در عین حال در به روز رسانی اطلاعات روزانه خود که در توئیتر منتشر شده است، اضافه کرد، با این حال، بعید است که استفاده از این نوع موشک‌ها به اثرات قابل توجهی علیه اهداف مورد نظر دست یابد.

این وزارتخانه گفت: «هدف روسیه هرچه که باشد، این اقدامات نشان دهنده سطح کاهش موجودی موشک‌های دوربرد روسیه است.»

از سوی دیگر، روز شنبه پایگاه اینتل ریپابلیک اعلام کرد که نخست وزیر سابق انگلیس کماکان به تلاش‌های خود برای جلوگیری از توقف جنگ در اوکراین ادامه می‌دهد. «بوریس جانسون» نخست وزیر سابق انگلیس، که از حامیان سرسخت اوکراین و رئیس جمهور این کشور بود، روز شنبه از جمع آوری کمک‌های مالی به منظور تأمین تجهیزات پزشکی برای ارسال به اوکراین خبر داد.

بنا به گفته نخست وزیر سابق انگلیس، هدف از این اقدام کمک به بیمارستان‌هایی در اوکراین است که بیماران و مجروحان را مداوا می‌کنند و این بیمارستان‌ها در صورت عدم دریافت کمک‌های مالی، ممکن است ظرف چند هفته آینده در معرض خطر اتمام اقلام حیاتی برای بیماران قرار گیرند.

نخست وزیر سابق انگلیس در همین راستا روز جمعه از انباری در شمال لندن بازدید کرد. در این انبار تجهیزات بیمارستانی انبار شده بود. سفیر اوکراین در لندن، در این بازدید جانسون را همراهی می‌کرد.

بزرگترین ارائه‌دهنده تجهیزات بیمارستانی در انگلیس و بوریس جانسون قرار است به منظور تهیه کمک فوری برای ارسال تجهیزات پزشکی به بیمارستان‌های اوکراین با یکدیگر همکاری کنند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما