اقتصادی
تسنیم
۱۴۰۰/۰۹/۱۸ ۱۱:۳۱:۳۳
قرارگاه خاتم الانبیا (ص) برای شیرین‌ سازی آب از دریای عمان ورود می‌کند
قرارگاه خاتم الانبیا (ص) برای شیرین‌ سازی آب از دریای عمان ورود می‌کند
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: قرارگاه خاتم الانبیا(ص) برای تامین آب مورد نیاز استان به روش شیرین‌سازی آب دریای عمان به ظرفیت ۲۷۵ هزار مترمعکب در شبانه‌روز به‌زودی وارد عمل می‌شود.
تسنیم

حسین مدرس خیابانی در نشست شورای آب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: خشکسالی‌های بیش از 20 سال و در پی آن کاهش ذخایر منابع آبی، این استان را با چالش‌های جدی در حوزه تامین منابع آب روبه‌رو کرده که با علمیاتی شدن پروژه شیرین‌سازی آب دریای عمان توسط قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در آینده‌ای نزدیک شاهد تامین آب مورد نیاز شهرهای جنوبی و سپس دیگر مناطق استان خواهیم بود.
وی با بیان اینکه ظرفیت‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه شیرین‌سازی آب دریا عمان در سیستان و بلوچستان وجود دارد گفت: فعالان اقتصادی با سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌توانند علاوه بر تامین نیاز آب استان با حمایت‌های دستگاه‌های اجرایی به صادرات آب به کشورهای همسایه بپردازند که ارزآوری فراوانی برای کشور به همراه خواهد داشت.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت حفظ منابع آب موجود در چاه نیمه‌های سیستان افزود: ضروری است شرکت آب منطقه‌ای استان برای کاهش تبخیر منابع آبی چاه نیمه‌ها از طرح‌های تحقیقاتی در این زمینه حمایت کند تا اقدامات به صورت علمی و پژوهشی به بهترین نحو انجام شود.
وی بر تهیه پک کامل در زمینه تامین آب مورد نیاز سیستان و بلوچستان در زمان‌های تنش آبی تاکید کرد و اظهار داشت: هر ساله در یک بازه زمانی حدود 6 ماه به دلیل کاهش نزولات آسمانی شاهد تنش آبی در استان هستیم که باید در این زمینه برنامه جامع تدوین شود.
مدرس خیابانی تصریح کرد: با توجه به اهمیت تامین سوخت مورد نیاز دیزل‌های برق مستقر در چاه نیمه‌های سیستان باید اقدامات لازم در این حوزه انجام شود تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.
وی بر جلوگیری از هدر آب از مرزهای سیستان و بلوچستان تاکید کرد و افزود: ضروری است مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان با هماهنگی فرمانداران با ارائه راهکارهای مناسب از هدر رفت آب از مرزهای کشور جلوگیری کنند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما