اجتماعی
ایرنا
۱۴۰۰/۱۲/۱۵ ۱۱:۲۱:۵۰
غرق شدن شناور باری ایرانی در مثلث برمودای خلیج فارس
غرق شدن شناور باری ایرانی در مثلث برمودای خلیج فارس
فرماندار دیر استان بوشهر گفت: یک فروند شناور باری در آب‌های این بندر حوالی منطقه "مطاف" غرق شد اما با کمک قایق های پایگاه دریایی شهید غلامی بردخون ملوانان آن همگی سالم نجات پیدا کردند.
ایرنا

یونس باربرز روز یکشنبه افزود: این شناور باری که از بندر هندیجان استان خوزستان عازم کشور امارات متحد عربی بود بامداد امروز در حوالی" مطاف" در آب های شهرستان دیر بر اثر سانحه غرق شد.

وی اضافه کرد: این شناور باری دارای ۶ ملوان بود که توسط قایق های پایگاه دریایی شهید غلامی بردخون نجات و همگی سالم هستند.

فرماندار دیر ادامه داد: هنوز دلیل دقیق این حادثه مشخص نیست و پس از بررسی سانحه اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به خطرآفرین بودن منطقه دریایی بندر دیر افزود: شهرستان دیر در بین پارس جنوبی و شمالی قراردارد و مطاف برای شناورهایی که آشنایی کامل با این منطقه  ندارند، خطرآفرین است به همین دلیل استقرار پایگاه امداد و نجات هوایی در این شهرستان ضروری است.

مُطاف (معروف به برمودای ایران) از جزیره‌های غیر مسکونی ایرانی در خلیج فارس است.

این جزیره در استان بوشهر و در سواحل بخش بردخون شهرستان دیر بین ۲۷ درجه و ۵۰ دقیقه عرض شمالی و ۵۱ درجه و ۲۷ دقیقه طول شرقی واقع شده است.

مطاف جزیره توده‌ای از ماسه به عرض تقریبی یک مایل و طول تقریبی ده مایل است که در هنگام مد زیر آب می‌رود و در هنگام جزر بیرون می‌آید، هنگام توفانی شدن دریا به علت آشنا نبودن دریانوردان به منطقه، شناورهای باری و صیادی و قایق‌های ماهیگیری زیادی را در این ناحیه به گل می‌نشاند و غرق می شود.

بندر دیر در ۱۸۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.
 

 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما