سیاسی
فارس
۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ۱۷:۱۲:۲۴
جزئیات تماس تلفنی رئیسی با نخست‌وزیر بلژیک
جزئیات تماس تلفنی رئیسی با نخست‌وزیر بلژیک
/ رئیس جمهور در پاسخ به تماس تلفنی نخست‌وزیر بلژیک با بیان اینکه دو کشور در طول سالیان طولانی روابط خود را بر اساس منافع متقابل به پیش برده‌اند، گفت: ایران از تلاش‌ها برای تقویت و گسترش مناسبات تهران و بروکسل استقبال می‌کند.
فارس

 

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ظهر امروز چهارشنبه (21 اردیبهشت) در پاسخ به تماس تلفنی «الکساندر دی کرو» نخست‌وزیر بلژیک با بیان اینکه دو کشور در طول سالیان طولانی روابط دیپلماتیک خود را بر اساس اصول احترام و منافع متقابل به پیش برده‌اند، گفت: جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌ها برای تقویت و گسترش مناسبات تهران و بروکسل استقبال می‌کند.
رئیس جمهور با اشاره به زمینه‌ها و ظرفیت‌های مناسب در دو کشور برای ارتقای سطح تعاملات افزود: عملیاتی شدن ظرفیت‌های بالقوه در روابط دوجانبه می‌تواند زمینه مناسبی برای افزایش همکاری‌های دو کشور نیز باشد.
«الکساندر دی کرو» نخست‌وزیر بلژیک نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به پیشینه طولانی و مثبت روابط دو کشور و مهم توصیف کردن این روابط برای بلژیک، اظهار امیدواری کرد که روند گسترش روابط و تعاملات کشورش با جمهوری اسلامی با تلاش مسئولان دو کشور به شکل مطلوبی به پیش برود و بلژیک به دنبال تقویت روابط دوجانبه بخصوص در حوزه اقتصادی و کنسولی است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما