ورزشی
ایسنا
۱۴۰۱/۰۹/۰۳ ۰۰:۳۳:۱۱
پیروزی سخت شیاطین سرخ اروپا در نخستین گام
پیروزی سخت شیاطین سرخ اروپا در نخستین گام
دیدار بلژیک و کانادا از گروه پنجم جام جهانی ۲۰۲۲ با پیروزی یک بر صفر شیاطین سرخ همراه شد.
ایسنا

در دیدار دور اول گروه E جام جهانی قطر، دو تیم ملی فوتبال کانادا و بلژیک برابر هم به میدان رفتند که گزارش زنده این دیدار را در زیر می‌خوانید:
کانادا صفر - بلژیک یک
داور: سیکازوه (زامبیا)
ورزشگاه: احمد بن علی
گل: میچی باتشوایی از بلژیک
کارت زرد: یانیک کاراسکو، توماس مونیه و آمادو اونانا از بلژیک، آلفونسو دیویس و جانسون از کانادا
کارت قرمز : -
ترکیب کانادا: میلان بورخان (دروازه‌بان)، آتیبا هاچینسون (۵۸- اسماعیل کونه)، آلیستر جانسون، کمال میلر، استیون ویتوریا،‌ استفان استاکیو (۸۱- جاناتان اوساریو)، جونیور هویلت (۵۸- کایل لارین)، تایون بوچانان (۸۱- لیام میلر)، آلفونسو دیویس،‌ جاناتان دیوید و ریچی لاریه‌آ (۷۴- آدکوبه).

ترکیب بلژیک: تیبو کورتوآ (دروازه‌بان)، دندانکر، توبی آلدروایرلد، یان فرتونگن، تیموتی کاستاین، اکسل ویتسل، یوری تیلمانس (۴۶- آمادو اونانا)،‌ یانی کاراسکو (۴۶- توماس مونیه)، کوین دی‌بروین، ادن هازارد (۶۲- تروسارد) و میچی باتشوایی (۷۸- اوپندا).
نیمه نخست
ساعت ۲۲:۳۰ بازی با سوت داور اهل زامبیا آغاز شد.

بازی تا حدود دقیقه ۵ متعادل پیگیری شد و کانادایی‌ها حملات نصفه و نیمه‌ای را روی دروازه بلژیک داشتند. نخستین حمله جدی روی یک کرنر برای کانادا رخ داد که کرنر ارسالی به بوچانان رسید و ضربه او با برخورد به دست مدافع بلژیک برخورد کرد و داور برای کانادا اعلام پنالتی کرد. آلفونسو دیویس پشت توپ قرار گرفت و کورتوا ضربه او را مهار کرد.

پس از این بلژیکی‌ها بازی را آرام کردند و سعی در نفوذ در لایه‌های دفاعی کانادا را داشتند. در دقیقه ۳۰، نفوذ جانسون با یک و دو او با استاکیو همراه شد و ضربه محکم دفاع راست کانادا را کورتورا به زیبایی برگشت داد.

در ادامه نیمه نخست باز هم این کانادایی‌ها بودند که سعی در باز کردن دروازه کورتوا داشتند اما بلژیکی‌ها بر خلاف جریان بازی در دقیقه ۴۴ توسط میچی باتشوایی روی پاس آلدروایرلد به گل رسیدند.

در آخرین ثانیه‌های وقت قانونی نیمه نخست، کانادایی‌ها حمله خوبی را تدارک دیدند و توپ را در یک قدمی دروازه بلژیک به بوچانان رساندند اما ضربه این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه بیرون رفت. در ۵ دقیقه وقت اضافه اعلام شده هم کانادا نتوانست گل تساوی را به ثمر برساند تا بلژیک پیروز به رختکن برود.

نیمه دوم

نیمه دوم با سوت داور اهل زیمباوه آغاز شد.

در نیمه دوم باز هم کانادایی‌ها بازی هجومی‌تری را نسبت به حریف نامدار خود انجام دادند اما از به ثمر رسیدن گل عاجز ماندند.

همچنین بلژیکی‌ها چند فرصت نصفه و نیمه را داشتند که بی‌دقتی باتشورایی مانع به ثمر رسیدن گل دوم بلژیک و افزایش اختلاف شد. در دقیقه ۸۰ کانادا می توانست توسط لارین به گل برسد اما واکنش زیبای کورتوا مانع این اتفاق شد.

در ۵ دقیقه پایانی نیز حملات کانادا سودی نداشت و بلژیک با حداقل اختلاف کانادا را شکست داد و صدرنشین گروه پنجم شد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما