ورزشی
ایران ورزشی
۱۴۰۰/۰۹/۰۷ ۱۱:۲۳:۳۸
ایران - عراق، با تماشاگر یا بدون تماشاگر؟
ایران - عراق، با تماشاگر یا بدون تماشاگر؟
ایران ورزشی

دیدار بعدی تیم ملی فوتبال ایران در برابر عراق خواهد بود که این مسابقه 7 بهمن در استادیوم آزادی تهران برگزار خواهد شد. تصمیم‌گیری در مورد اینکه این بازی با حضور تماشاگر برگزار شود یا بدون تماشاگر با فدراسیون فوتبال است. رئیس فدراسیون پزشکی – ورزشی پیش‌تر اعلام کرده بود از 30 آبان فدراسیون‌ها می‌توانند برای حضور تماشاگر در مسابقات ورزشی به صورت محدود و البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌ریزی کنند که در همین راستا و در روزهای اخیر سازمان لیگ دیدار استقلال در برابر نساجی و پرسپولیس در برابر صنعت نفت آبادان را با حضور تماشاگر برگزار کرد.

فیفا هم برگزاری بازی‌ها با حضور تماشاگر را به فدراسیون‌های ملی واگذار کرده و اذعان داشته در این زمینه به تصمیمات اتخاذ شده از سوی وزارت بهداشت احترام خواهد گذاشت اما فیفا در صورتی به فدراسیون فوتبال ایران اجازه خواهد داد که دیدار ایران در برابر عراق را با حضور تماشاگر برگزار کند که برای این بازی به صورت آزاد به تماشاگران خانم هم بلیت فروخته شود. در بازی‌های گذشته که فدراسیون فوتبال برای حضور زنان در استادیوم آزادی برنامه‌ریزی کرده بود این تماشاگران گزینش شده بودند. فیفا تأکید دارد که فروش بلیت به تماشاگران خانم باید آزاد باشد. در صورت موافقت مدیران بالادستی برای بازی ایران – عراق به اندازه ظرفیت پیش‌بینی شده به تماشاگران خانم بلیت فروخته خواهد شد. البته استقرار آنها در استادیوم تعیین شده خواهد بود و به نظر می‌رسد ظرفیت در نظر گرفته شده برای تماشاگران خانم محدود خواهد بود.
گفته می‌شود یکی از تأکیدهای فیفا اعلام سامانه بلیت فروشی بازی به طور رسمی و اعلام به زنان فوتبالدوست است. در صورتی که این موضوع رعایت نشود دیدار ایران در برابر عراق و در ادامه امارات بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما