بین الملل
باشگاه خبرنگاران جوان
۱۴۰۰/۱۰/۰۵ ۱۱:۴۲:۵۶
دختر ترامپ پول مالیات دهندگان آمریکایی را به باد داد!
دختر ترامپ پول مالیات دهندگان آمریکایی را به باد داد!
براساس گزارش کنگره، ایوانکا ترامپ در قالب برنامه غذایی خود به بهانه حمایت از خانواده‌های آمریکایی، میلیارد‌ها دلار پول مالیات دهندگان را هدر داده است.
باشگاه خبرنگاران جوان

به نقل از یونیتر ویو، بنابر گزارشی که به تازگی در کنگره آمریکا منتشر شد، ایوانکا ترامپ به بهانه اجرای صندوق غذای کشاورزان به خانواده‌ها درصدد حمایت از منافع پدرش غذای فاسد تحویل خانواده‌های آمریکایی داده و میلیارد‌ها دلار پول مالیات دهندگان را از این طریق هدر داده است.

ایوانکا ترامپ پس از انتشار این گزارش به شدت از رویکرد کنگره آمریکا در مورد این موضوع انتقاد کرد. سخنگوی ایوانکا ترامپ در مصاحبه با دیلی میل گفت: این گزارش مایه تاسف است. متاسفانه رسانه‌های آمریکا نیز دست در دست دموکرات‌های کنگره در تلاشند تا اذهان عمومی را منحرف کنند.

جو بایدن ماه گذشته دستور انحلال صندوق غذای کشاورزان را صادر کرد. گزارش کنگره که در ۴۶ صفحه تنظیم شده می‌گوید: در بحبوحه بحران کرونا این صندوق با سوءاستفاده از شرایط اضطراری کشور میلیارد‌ها دلار سود به جیب زده و در عوض غذای فاسد میان مردم آمریکا توزیع کرده است.

در این گزارش همچنین فاش شده است: در شش ماه منتهی به انتخابات ریاست جمهوری این صندوق موظف بوده بر روی‌ هر بسته غذایی که به خانواده‌ها ارسال می‌کند یک نامه با امضای دونالد ترامپ ضمیمه کند و آن را کار شخصی رییس جمهور سابق نشان دهد در صورتی که این غذا‌ها از طریق سازمان‌های غیرانتفاعی و کاملاً غیر سیاسی تهیه می‌شده است.

در گزارش کنگره در مورد صندوق غذای کشاورزان آمدهاست: سانی پردو، وزیر کشاورزی دولت ترامپ در تمام سخنرانی‌های خود بیشتر از این که به برنامه‌های این صندوق تمرکز داشته باشد در مورد کارزارهای ریاست جمهوری ترامپ حرف می‌زد.

این برنامه با سرمایه ابتدایی ۴.۵ میلیارد دلاری در بهار ۲۰۲۰ برای نخستین بار توسط ایوانکا ترامپ در سراسر آمریکا آغاز شد. به گفته وزارت کشاورزی آمریکا، ترامپ تحت همین صندوق بیش از ۴ میلیارد وعده غذایی که بیشتر آن‌ها از مواد فاسد تشکیل شده بودند توزیع کرده است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما