اجتماعی
ایلنا
۱۴۰۱/۰۷/۰۵ ۱۴:۴۲:۲۳
هشدار پلیس درباره کلاهبرداری از طریق پیامک برای دریافت اینترنت ماهواره‌ای
هشدار پلیس درباره کلاهبرداری از طریق پیامک برای دریافت اینترنت ماهواره‌ای
معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا درباره پیامک های تبلیغاتی برای استفاده از اینترنت استارلینک هشدار داد و گفت: این تبلیغات و پیامک ها صرفا برای کلاهبرداری است.
ایلنا

«سرهنگ رامین پاشایی» درباره تبلیغاتی که درخصوص اینترنت استارلینک می شود، گفت: طبق رصدهای انجام شده مشخص شد، برخی افراد در کانال‌های تلگرام و اینیستاگرام در حال تبلیغ اینترنت استارلینک هستند.
وی ادامه داد: این افراد لینک هایی برای ثبت‌نام یا ایجاد دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای یا استارلینک ارسال کرده و مدعی هستند با نصب این نرم‌افزار افراد می‌توانندد از اینترنت ماهواره‌ای بهره‌مند شوند. در حالی که این لینک ها صرفا پوششی برای کلاهبرداری است.
معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا تصریح کرد: در این روش کلاهبرداران با ارسال لینک‌های آلوده و ترغیب افراد به کلیک بر روی آن به اطلاعات گوشی تلفن همراه متقاضیان دسترسی یافته و در ادامه اقدام به خالی کردن حساب بانکی آنها می کنند.
سرهنگ پاشایی تاکید کرد: همه این ادعاها کذب و دروغ است. هر نوع اینترنت ماهواره‌ای مانند استارلینک نیاز به امکانات و تجهیزات فنی دارد که در کشور ما فعلا وجود ندارد و همه این لینک‌هایی که در این باره تبلیغ می‌شود لینک آلوده است.
وی ادامه داد: وقتی افراد این  لینک‌ها را در گوشی تلفن همراه خود باز می‌کنند مانند کلاهبرداری‌هایی که در خصوص سامانه ثنا انجام می‌شود، این پیامک ها عمل کرده و با همان شیوه و صرفا با تغییر اسم از همان روش برای کلاهبرداری استفاده می شود.
معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا با تاکید براینکه کارشناسان اینترنتی که خارج از مرزهای آبی هم هستند در این زمینه هشدار داده اند که مردم مراقب کلاهبرداران باشند، تصریح کرد: برخی تبلیغات مبنی بر نصب نرم افزار یا استفاده از آخرین مدل گوشی در بازار می‌توانند از این ماهواره بهره‌مند شوند، کذب بوده و صرفا برای کلاهبرداری است.

سرهنگ پاشایی خاطرنشان کرد: شهروندان توجه داشته باشند که به هیچ عنوان به تبلیغات مطرح شده در فضای مجازی توجه نکرده و از کلیک بر روی لینک‌های ناشناس خودداری کنند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما