بین الملل
فارس
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ ۱۴:۲۰:۵۵
دیدار مقتدی صدر با معترضان به نتایج انتخابات در منزل عامری
دیدار مقتدی صدر با معترضان به نتایج انتخابات در منزل عامری
«مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر عراق امروز (پنجشنبه) با اعضای کمیته هماهنگی شیعیان عراق معروف به الاطار التنسیقی (چارچوب هماهنگی) دیدار کرد.
فارس

بر اساس گزارش «سومریه نیوز»، دفتر هادی العامری با صدور بیانیه‌ای از برگزاری نشست کمیته چارچوب هماهنگی با مقتدی صدر خبر داد.
کانال تلگرامی «صابرین نیوز» هم عکس و فیلم‌هایی از این نشست منتشر کرد.
کمیسیاریای عالی انتخابات عراق شامگاه سه‌شنبه با وجود اعتراضات گسترده به نتایج اولیه انتخابات، فهرست نهایی نامزدهای پیروز شده در انتخابات پارلمانی عراق را که با همان نتایج اعلام شده تفاوت قابل توجهی نداشت، اعلام کرد.
کمیته هماهنگی شیعیان عراق ساعاتی پس از اعلام نتایج تأکید کرد که نتایج انتخابات را قبول ندارند و خواستار ابطال آن است؛ به گفته این کمیته در نتایج آراء، تقلب و دستکاری زیادی صورت گرفته است.
هادی العامری پیش‌تر از ارائه ادله قاطع به دادگاه فدرال درباره تقلب در انتخابات عراق خبر داده بود (جزئیات بیشتر)
طبق نتایج نهایی از  انتخابات عراق، فراکسیون الصدریه، وابسته به مقتدی صدر همچنان با ۷۳ کرسی در رتبه اول، ائتلاف «تقدم» (بزرگترین ائتلاف اهل سنت به رهبری محمد الحلبوسی، خمیس الخنجر و سلیم الجبوری) با ۳۷ کرسی در رتبه دوم، ائتلاف «دولة القانون» به رهبری نوری المالکی با ۳۳ کرسی در رتبه سوم، حزب دموکرات کردستان عراق با ۳۱ کرسی در رتبه چهارم، ائتلاف کردستان و ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری با ۱۷ کرسی در رتبه بعدی قرار دارند.
انتخابات پارلمانی در ۱۸ مهر ماه برگزار شد و پس از اعلام نتایج بسیاری از گروههای سیاسی معتقد به تقلب گسترده بودند تا جایی که در ورودی‌های منطقه سبز تحصن و درگیری رخ داد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما