سیاسی
تسنیم
۱۴۰۰/۰۴/۱۸ ۱۹:۰۷:۵۶
شگفتی محافل نظامی اسرائیل از تجهیزات جدید نیروی زمینی سپاه
شگفتی محافل نظامی اسرائیل از تجهیزات جدید نیروی زمینی سپاه
رسانه‌ای شدن تحویل شماری از توانمندی نظامی به بخش‌های رزمی نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران، محافل نظامی اسرائیل را شگفت زده کرده است.
تسنیم

شبکه 12 تلویزیون اسرائیل در گزارشی در این رابطه خبرداد، تحویل سامانه‌های جدید تسلیحاتی به نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران کارشناسان اسرائیلی را متعجب کرده است.

به اعتراف این رسانه عبری زبان از روز چهارشنبه گذشته تسلیحات بومی سازی شده مختلفی از جمله ده‌ها هواپیمای بدون سرنشین و موشک تحویل نیروی زمینی سپاه پاسداران شده است، اما آنچه که محافل امنیتی و نظامی اسرائیل را متعجب و شگفت زده کرده ظرفیت مهندسی معکوس و بومی سازی برخی از تسلیحات توسط ایران است.

به زعم شبکه 12 تلویزیون اسرائیل یکی از این جنگ افزارها، موشک ضد زرهی است که تصاویر آن در رسانه‌ها منتشر شده است و کارشناسان اسرائیلی معتقدند که از موشک اسرائیل "اسپایک" کپی برداری شده است.

براساس سناریوهای ادعایی کارشناسان اسرائیلی، چند سال پیش یک فروند موشک‌هایی از این نوع که به سوی سوریه شلیک شده بود خاک این کشور عمل نکرد و ظاهرا کارشناسان ایرانی موفق به کپی برداری و ساخت انبوه آن شده اند.

این رسانه در عین حال اعتراف می‌کند در حالی کارشناسان اسرائیلی چنین ادعایی را مطرح می‌کنند که تا به امروز از شلیک موشک‌های مذکور به سوی خاک سوریه سخنی به میان نیاورده بودند.

به زعم این رسانه، تصاویر ویدیوی منتشر شده نشان می‌دهند ایرانی‌ها اکنون این موشک ضد زره را که تا 8 کیلومتر برد مفید داشته و با اشعه مادون قرمز هدایت می‌شود، در اختیار دارند.

در ادامه گزارش آمده است: ایرانی‌ها همچنین چندی پیش بالگرد طوفان را رونمایی کردند که می‌تواند کپی یکی از انواع بالگردهای آمریکایی کبرا باشد، در حالی که آن را با موشک‌های ساخت داخل به نام قائم 114 مجهز کرده‌اند.

هواپیماهای بدون سرنشین رزمی و شناسایی ایرانی هم کارشناسان اسرائیلی را انگشت به دهان کرده است، آنها به نقل از فرمانده سپاه از برد 7 هزار کیلومتری این هواپیماها سخن می‌گویند.

شبکه 12 تلویزیون اسرائیل در پایان گزارش خود تاکید کرد، اسرائیل افزایش توانمندی‌های تسلیحاتی و توسعه صنایع نظامی ایران را با نگرانی دنبال می‌کند.

از دیدگاه کارشناسان ارتش اسرائیل، هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی و موشک‌های ضد زره در کنار برخی دیگر از سامانه‌های تسلیحاتی می‌توانند در آینده نزدیک ارکان محور مقاومت از جمله حزب الله را تقویت کرده و به طور حتم در اسرع وقت فناوری آن به دست گروه‌های فلسطینی حاضر در غزه هم خواهد رسید.

این کارشناسان بر این باورند بعد از آن که موشک‌های زمین به زمین ایران، اسرائیل را به شدت وحشت زده کرده بود امروز توانمندی پدافند هوایی ایران نیز به آن افزوده شده است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما