اجتماعی
ایرنا
۱۴۰۱/۰۸/۱۱ ۱۲:۳۰:۰۷
آخرین‌ مهلت تایید نهایی مدارک رتبه‌بندی از سوی معلمان اعلام شد
آخرین‌ مهلت تایید نهایی مدارک رتبه‌بندی از سوی معلمان اعلام شد
وزارت آموزش‌ وپرورش با صدور اطلاعیه‌ای، آخرین‌مهلت تائید نهایی مدارک رتبه‌بندی از سوی فرهنگیان را تا پایان روز پنج‌شنبه ۱۲ آبان اعلام کرد.
ایرنا

در این اطلاعیه آمده است: در راستای اجرای قانون رتبه‌بندی، تاکنون معلمان اقدام به بارگذاری مدارک خود در سامانه رتبه‌بندی کرده‌اند و از تاریخ ششم آبان ماه به مدیران مدارس برای بررسی مدارک معلمان دسترسی داده شده است. تاکنون مدارک ۲۳۵ هزار معلم از سوی مدیران مدارس مورد ارزیابی و بررسی قرارگرفته است و از امروز دسترسی ارزیابان حرفه‌ای نیز فعال خواهد شد تا به‌طور موازی مدیران مدارس و ارزیابان حرفه‌ای بتوانند مدارک معلمان را ارزیابی کند.
در ادامه این اطلاعیه تأکید شده است: به دلیل تسریع درروند اجرای قانون رتبه‌بندی، آخرین فرصت برای بارگذاری و تائید نهایی در سامانه رتبه بندی از سوی معلمان تا تاریخ پنج‌شنبه ۱۲ آبان تعیین‌شده است.
آیین نامه اجرایی رتبه بندی معلمان ۱۲ تیرماه امسال پس از چندین سال مطالبه فرهنگیان در دولت سیزدهم ابلاغ شد.
این آیین نامه پس از رفع ایرادهای وارده از سوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، در پانزدهم مرداد امسال نهایی شد.
وزیر آموزش‌ و پرورش در بیست و دوم مرداد اعلام کرد که سامانه رتبه‌بندی معلمان از امروز باز شده است و به‌ صورت آزمایشی همکاران می‌توانند فرایندهای لازم را انجام دهند، اما از ۲۶ مرداد سامانه به‌ صورت رسمی شروع به کار خواهد کرد.
همچنین یوسف نوری ۲۴ مرداد اعلام کرد: دولت با تلاش بی‌وقفه نظام رتبه‌بندی را اجرایی کرد و در همین راستا به‌ زودی مبالغی به‌ صورت علی‌الحساب به‌ حساب معلمان مشمول طرح واریز خواهد شد.
براساس اعلام وزیر آموزش و پرورش، نزدیک به ۸۱۰ هزار نفر از معلمان مشمول طرح رتبه‌بندی فرهنگیان خواهند شد.
به گفته مسوولان آموزش و پرورش، رتبه‌بندی روز در بیست و نهم مرداد به مرحله پرداخت رسید.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما