بین الملل
فارس
۱۴۰۲/۰۷/۲۲ ۱۶:۳۱:۴۷
یونیسف: بیش از ۷۰۰ کودک در نوار غزه قربانی شده‌اند
یونیسف: بیش از ۷۰۰ کودک در نوار غزه قربانی شده‌اند
سخنگوی صندوق کودکان ملل متحد با تایید شهادت ۷۰۰ کودک در نوار غزه، هشدار داد: «دیگر جای امنی برای کودکان در غزه وجود ندارد؛ آب و غذا و دارویی هم نیست».
فارس

سخنگوی صندوق کودکان ملل متحد «یونیسف» در گفت‌وگو با «الجزیره» اعلام کرد که از زمان شروع بمباران اسرائیل، بیش از ۷۰۰ کودک در نوار غزه جان خود را از دست داده‌اند.

براساس گزارش پایگاه اینترنتی الجزیره، سخنگوی یونیسف در مصاحبه با خبرنگار این شبکه تاکید کرد: «دیگر جای امنی برای کودکان در غزه وجود ندارد؛ آب و غذا و دارویی هم نیست».

وزارت بهداشت نوار غزه، ظهر امروز (شنبه، ۱۴ اکتبر) آمار جدید شهدای فلسطینی را طی بیانیه‌ای اعلام کرد؛ تا به امروز که هشتمین روز از نبرد طوان الاقصی است، ۲۲۱۵ شهروند فلسطینی به شهادت رسیده‌ و ۸۷۱۴ تن دیگر از آغاز تجاوزات به نوار غزه مجروح شده‌اند.

با افزایش حملات ارتش رژیم اشغالگر، امروز ده‌ها خانه در اردوگاه «النصیرات» در پی حملات رژیم صهیونیستی منهدم شده‌اند و خودروهای امدادی در میان شرایط سخت غزه، در تلاش برای انتقال مجروحان به بیمارستان هستند.

رژیم صهیونیستی روزهاست که با محاصره کامل غزه، آب و برق را قطع کرد؛ اقدامی ضدبشری که منجر به تعطیلی کار بیمارستان‌ها شده است. ارتش اشغالگران در حملات اخیر خود بسیاری از تأسیسات غیرنظامی از جمله چندین بیمارستان، مسجد و خانه‌های مسکونی را در نوار غزه هدف قرار داده است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما