اجتماعی
ایسنا
۱۴۰۱/۰۴/۰۸ ۱۵:۱۰:۱۳
۷۳ درصد ایرانیان تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی هستند
۷۳ درصد ایرانیان تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی هستند
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه حدود ۷۳ درصد مردم تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی هستند گفت: البته با اقدام خوب دولت اخیرا ۵.۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت درآمدند. در مجموع امیدواریم بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی، بیمه همگانی را برای همه آحاد جامعه و این افراد باقی مانده فاقد بیمه رقم بزنیم.
ایسنا

 

میرهاشم موسوی در نشست امضای تفاهم نامه سازمان تامین اجتماعی با معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت که در سازمان تامین اجتماعی برگزار شد با بیان اینکه برای ما جای خرسندی است که به تکلیف قانونی، حقوقی و تعهدی که به مردم در بخش‌های مختلف داریم عمل می‌کنیم گفت: توسعه پوشش بیمه‌ای برای ما ارزشمند و  یکی از راهبردهای اصلی ما توسعه بیمه همگانی است. 

وی افزود: حدود ۷۳ درصد مردم تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی هستند. البته با اقدام خوب دولت اخیرا ۵.۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت درآمدند. در مجموع امیدواریم بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی بیمه همگانی را برای همه آحاد جامعه و این افراد باقی مانده فاقد بیمه را به کمک سایر سازمان‌های بیمه‌گر رقم بزنیم. 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه یکی از اشکالات کار ما عدم اطلاع رسانی کامل درباره امکان بیمه شدن است گفت: حق داشتن بیمه همگانی بسیار حائز اهمیت است که باید بستر اطلاع رسانی را تقویت کنیم. طی چندماهی که طرح بیمه فراگیر شروع شده  تعداد افراد تحت پوشش بیمه دانشجویی پنج برابر شده و امروز ۳۹ هزار نفر تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار گرفته اند، البته با توجه به جمعیت هدف دانشجویی که سه میلیون نفر است، عدد کمی است و باید این فرصت را فراهم کنیم که دانشجویان به این طرح بپیوندند، به ویژه دانشجویان پزشکی چراکه سال‌های بیشتری تحصیل می‌کنند و در کنار آن به ارائه خدمات درمانی نیز می‌پردازند. 

موسوی افزود: پیشنهاد می‌کنیم تسهیلات دیگری فراهم شود و آثار این امید و نشاط را در چهره دانشجویان مشاهده کنیم. 

به گزارش ایسنا، شیر اوژن، معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت نیز با اشاره به اینکه دانشجویان پزشکی، سال‌های طولانی‌تر را سپری کرده و همزمان با تحصیل خدمت رسانی و کار بر بالین بیمار را انجام می‌دهند و در واقع تحصیلشان همزمان با کار است گفت: آنها به دلیل سنوات طولانی‌تر تحصیل زمان زیادی از جوانی شان را در تحصیل به سر می‌برند و اینکه بتوانیم خدمتی به آنها ارائه داده و امید به آینده را در وجودشان تقویت کنیم اقدام ارزشمندی است که ما به عنوان وزارت بهداشت روی دوش خود احساس می‌کنیم و از تامین اجتماعی برای فراهم کردن این فرصت قدردانی می‌کنیم. اگر تسهیلات بهتری فراهم شود استقبال بیشتر می‌شود و امید است این تفاهم نامه گام خوبی برای اقدامات بعدی باشد. 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما