اقتصادی
تسنیم
۱۴۰۲/۱۱/۰۸ ۱۱:۲۰:۴۱
سیاست پولی برای مهار تورم به‌زودی ابلاغ می‌شود
سیاست پولی برای مهار تورم به‌زودی ابلاغ می‌شود
معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: به‌منظور استمرار روند نزولی تورم تا پایان سال، اقدامات جدید بانک مرکزی در استفاده از ابزارهای سیاست پولی به‌زودی ابلاغ می‌شود.
تسنیم

محمد شیریجیان معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به کاهش بیش از 17درصدی تورم نقطه به نقطه شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) از ابتدای امسال تا دی ماه و تداوم روند نزولی این شاخص در بازه زمانی مذکور تأکید کرد: به‌زودی و عنداللزوم پس از اخذ مجوزهای قانونی لازم، اقداماتی جدید در استفاده بیشتر از ابزارهای سیاست‌های پولی به‌منظور اثربخشی هرچه بهتر و استمرار باقوت این روند نزولی تا پایان سال از سوی بانک مرکزی اعلام و اجرایی خواهد شد.

معاون اقتصادی بانک مرکزی در ادامه تصریح کرد: با اجرای سیاست‌های پولی فعلی، نرخ رشد 12ماهه نقدینگی از 33.1 درصد ابتدای امسال به حدود 26 درصد بر اساس آخرین اطلاعات موجود کاهش یافته است؛ همچنین نرخ تورم تولیدکننده (PPI) نیز با تحقق عدد 0.6درصدی در دی ماه، میزان نقطه به نقطه این شاخص از 40.7 درصد ابتدای امسال با 9.5 درصد کاهش به 31.2 درصد در دهمین ماه سال رسیده است.

شیریجیان افزود: بانک مرکزی با تداوم سیاست‌های جاری و اتخاذ راهکارهای جدید متناسب با شرایط، با جدیت دستیابی به اهداف پیش‌بینی‌شده متغیرهای پولی را در راستای تحقق مهار تورم و کمک به رشد تولید دنبال می‌کند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما