ورزشی
ایسنا
۱۴۰۲/۰۲/۲۰ ۱۱:۵۷:۳۰
۲ مدال برنز جوادی در قهرمانی آسیا/ ناکامی کیانوش رستمی
۲ مدال برنز جوادی در قهرمانی آسیا/ ناکامی کیانوش رستمی
مصطفی جوادی در دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ توانست دو مدال برنز دوضرب و مجموع را بگیرد اما کیانوش رستمی بدون مدال ماند.
ایسنا

رقابت گروه A دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی آسیا برگزار شد و ایران در پایان صاحب دو مدال برنز توسط مصطفی جوادی شد.

کیانوش رستمی قهرمان سابق المپیک و مصطفی جوای نایب قهرمان سابق جهان برای ایران روی تخته رفتند و رستمی با رکورد ۱۶۵ یک ‌ضرب، ۱۸۶ دوضرب و مجموع ۳۵۱ کیلوگرم هشتم آسیا شد.

جوادی نیز با رکورد ۱۵۹ یک ضرب، ۲۰۵ دوضرب و مجموع ۳۶۴ کیلوگرم مدال برنز دوضرب و مجموع را گرفت.

*شگفتی سازی چینی ها با شکستن رکوردهای جهان

«داین لی»، وزنه‌بردار چینی در حرکت دوم یک‌ضرب، با مهار وزنه ۱۷۶ کیلوگرم رکورد یک ضرب آسیا را یک کیلوگرم افزایش داد و در حرکت سوم یک‌ضرب، وزنه ۱۸۰ کیلوگرم را بالای سر برد و رکورد جهان را شکست.

این وزنه بردار چینی در دوضرب هم با مهار وزنه ۲۱۶ کیلوگرم رکورد دوضرب آسیا را یک کیلوگرم و مجموع آسیا را ۹ کیلوگرم شکست. همچنین رکورد مجموع جهان را هم یک کیلوگرم ارتقاء داد.

تیان تائو دیگر وزنه بردار چین با مهار وزنه ۲۲۲ کیلوگرم به دنبال شکستن رکورد دوضرب جهان بود که موفق شد و این وزنه را مهار کرد و رکورد دوضرب جهان را یک کیلوگرم  ارتقاء داد.

دسته ۸۹ کیلوگرم جزو وزن‌های المپیکی است و ۱۱ نفر در گروه A رقابت داشتند و نمایندگان تایلند و ترکمنستان اوت شدند.

عملکرد دونماینده ایران به شرح زیر است:

*حرکت یک ضرب

جوادی خیلی زود کارش را در مسابقات آغاز کرد و به عنوان سومین نفر روی تخته آمد و این نشان می‌دهد به دنبال کسب مدال نبود.

او در اولین حرکت یک‌ضرب، ۱۵۴ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت دوم، وزنه ۱۵۹ کیلوگرم را نیز مهار کرد.

جوادی در آخرین حرکت یک ضرب وزنه ۱۶۳ کیلوگرم را انداخت و با رکورد ۱۵۹ کیلوگرم به کار خود با رتبه هشتمی پایان داد و مدالی نگرفت.

کیانوش رستمی با وزنه‌برداران چینی و قزاقستان برای کسب مدال رقابت داشت و در اولین حرکت، وزنه ۱۶۵ کیلوگرم را به سختی مهار کرد.

او در حرکت دوم وزنه ۱۷۲ کیلوگرم را انداخت و از ناحیه پا احساس ناراحتی کرد. رستمی در حرکت سوم نیز وزنه ۱۷۲ کیلوگرم را انداخت و با ناراحتی زیاد تخته را ترک کرد و چهارم شد.

*حرکت دوضرب

رستمی کار خود را در دوضرب خیلی زود شروع کرد و در حرکت اول، وزنه ۱۸۶ کیلوگرم را بالای سر برد و سپس  در حرکت دوم و سوم وزنه ۲۰۷ کیلوگرم را انداخت.

رستمی رکورد مجموع ۳۵۱ کیلوگرم به کار خود پایان داد.

جوادی که وزنه‌بردار دوضرب زنی است، برای کسب مدال روی تخته آمد و در حرکت اول دوضرب، ۱۹۷ کیلوگرم را مهار کرد. او در حرکت دوم ۲۰۵ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم  وزنه ۲۱۱ کیلوگرم را نتوانت بزند با این حال با همان ۲۰۵ کیلوگرم و رکورد مجموع ۳۶۴ کیلوگرم برنز دوضرب  و مجموع را گرفت.

 

مدال آوران دسته ۸۹ کیلوگرم قهرمانی آسیا:

۱- داین لی از چین با رکورد ۱۸۰ یک ضرب، ۲۱۶ دوضرب  و مجموع ۳۹۶ کیلوگرم (۲مدال طلای یک ضرب و مجموع و نقره دوضرب  و شکستن رکورد یک ضرب و مجموع جهان)

۲- تیان تائو از چین با رکورد ۱۶۵ یک ضرب، ۲۲۲ دوضرب و مجموع ۳۸۷ کیلوگرم ( طلای دوضرب و نقره مجموع و برنز یک ضرب و شکستن رکورد دوضرب جهان)

۳- مصطفی جوادی از ایران با رکورد ۱۵۹ یک ضرب، ۲۰۵ دوضرب و مجموع ۳۶۴ کیلوگرم (۲ مدال برنز دوضرب  و مجموع)

... 

۷- مولدودوسف از قرقیزستان با رکورد ۱۶۶ یک ضرب، ۱۸۷ دوضرب و مجموع ۳۵۳ کیلوگرم(نقره یک ضرب)

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما