ورزشی
فارس
۱۴۰۰/۰۴/۲۰ ۲۱:۳۸:۰۸
عزیزی‌خادم: فدراسیون نه باج می‌دهد، نه باج می‌خواهد
عزیزی‌خادم: فدراسیون نه باج می‌دهد، نه باج می‌خواهد
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: تمام سعی مان را بکار گرفتیم تا اعتبار و احترام به فوتبال ملی برگردد و در این راه دست تمام کسانی که تلاش می کنند تا در کنار فوتبال ملی باشند را به گرمی می فشاریم.
فارس


نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال امروز (یکشنبه 20 تیرماه) در مرکز ملی فوتبال برگزار شد و شهاب الدین عزیزی خدم درباره این نشست گفت: فدراسیون فوتبال از یک گذر تاریک با نتایج درخشانی که تیم ملی فوتبال در منامه بدست آورد به یک نقطه روشن رسید. امیدواریم که افق گشایی تازه ای در فوتبال کشور رقم بخورد. ضمن تشکر از بازیکنان و کادر فنی تیم ملی بزرگسالان برای گذر از این پیچ تاریخی تمام تلاش خود را بکار می گیریم تا با یک برنامه ریزی درست تیم ملی به جام جهانی قطر راه پیدا کند.
عزیزی خادم در ادامه با اشاره به تسویه بدهی معوقه گفت: نزدیک به 25 میلیارد تومان از بدهی های فدراسیون فوتبال در سال های گذشته که به شکل معوقه درآمده بود را پرداخت کردیم. ضمن احترام به قوانین FIFA و CAS منتظر اعلام رای پرونده مارک ویلموتس هستیم که به نوعی شاید سخت ترین پرونده حقوقی فوتبال کشور است. این فدراسیون تمام تلاشش را بکار گرفته تا اعتبار و احترام به فوتبال ملی برگردد و در این راه دست تمام کسانی که تلاش می کنند تا در کنار فوتبال ملی باشند را به گرمی می فشاریم.
وی اضافه کرد: فدراسیون فوتبال نه درصدد تخطئه برآمده و برمی آیید و نه اجازه می دهد کسی فوتبال کشور را مخدوش کند. این فدراسیون نه باج می دهد و نه باج خواهی می کند. تنها هدف ما گشایش افق های تازه در فوتبال ملی است.
عزیزی خادم در ادامه  اظهار داشت: فوتسال یکی از برندهای جهانی فدراسیون فوتبال است و روی سکوی دنیا ایستاده است. برهمین اساس در جهت تقویت آن از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد. همچنین فدراسیون فوتبال برای فستیوال فوتبال پایه کشور نزدیک به دو میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته است.
رئیس فدراسیون از حضور افراد خوشنام فوتبال در فدراسیون خبر داد و گفت: حضور چهره های صاحب نام و خوشنام فوتبال ملی یکی از دغدغه های جدی ماست که تا به حال برخی از آنها محقق شده است و برخی دیگر هم در حال رایزنی و مذاکره هستیم تا اجماع ملی فوتبال شکل بگیرد. تا هفته آینده سرپرست کمیته فنی و توسعه فوتبال معرفی خواهد شد. سعی داریم یکی از بزرگان فوتبال کشور را دعوت به همکاری کنیم.
عزیزی خادم درخصوص حضور مهدوی کیا به عنوان سرمربی تیم ملی امید اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن مرحله مقدماتی انتخابی المپیک توافقات اولیه به صورت کلی با مهدوی کیا انجام و قرار شد با توجه به قراردادی که او با باشگاه هامبورگ دارد، بعد از صحبت نهایی با مسوولان این باشگاه، برنامه جامع خودشان را برای ساماندهی تیم‌های ملی فوتبال پایه و سرمربیگری تیم المپیک به فدراسیون اعلام کنند.
رئیس فدراسیون در پایان ضمن تشکر از قنبرزاده یادآور شد: در مقطعی خاص از منصور قنبرزاده برای سرپرست دبیرکلی دعوت به همکاری کردم که به رغم موارد مختلفی که وجود داشت، ایشان قبول مسئولیت کردند. قنبرزاده یکی از مدیران خوشنام و کوشای کشور هستند. همچنین یکی از افراد مورد وثوق و معتمد بنده هستند و  پرقدرت در ادامه راه کنار فدارسیون حضور خواهند شد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما