سیاسی
تسنیم
۱۴۰۲/۰۷/۰۵ ۱۸:۱۱:۴۱
عامل اصلی جنایت تروریستی شاهچراغ به دو بار اعدام محکوم شد/ دستگیری تمام عوامل دخیل در حادثه‌
عامل اصلی جنایت تروریستی شاهچراغ به دو بار اعدام محکوم شد/ دستگیری تمام عوامل دخیل در حادثه‌
رئیس‌کل دادگستری فارس گفت: پس از برگزاری دادگاه‌های مربوط به این پرونده، عامل اصلی این جنایت به دو بار اعدام محکوم شد و سایر عوامل دخیل در این پرونده در کشور دستگیر شده‌اند و در اختیار مقامات قضایی استان فارس قرار دارند.
تسنیم

حجت‌الاسلام سید‌کاظم موسوی در دهمین نشست تخصصی «حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی» که به‌میزبانی حرم مطهر شاهچراغ(ع) در حال برگزاری است، اظهار داشت:‌ آمریکا علاوه بر اینکه حقوق مردم خودش را نقض می‌کند، ناقض حقوق سایر کشورها از جمله مردم ایران نیز هست.

وی افزود: داعش با حمایت مستقیم استکبار جهانی، همین حادثه اخیر تروریستی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) رقم زدند یعنی در کمتر از یک سال دو مرتبه چنین جنایتی را انجام دادند و اقشار مختلف مردم از کودک تا کهنسال را در این حوادث به شهادت رساندند و این‌ها همگی نمونه‌ای از حقوق بشر آمریکایی است.

رئیس‌کل دادگستری فارس با تصریح بر اینکه حقوق بشری که مدنظر غربی‌هاست یعنی اینکه به‌راحتی در حرم مطهر احمدبن موسی(ع) مردم را بکشند، اموال مردم را به‌راحتی به آتش بکشند، به حریم خصوصی مردم تعرض و تجاوز کنند و در خیابان روسری از سر زن مردم بکشند، گفت: اما به‌محض اینکه قوه قضاییه و دادگستری بخواهد با این اقدامات برخورد کند، می‌گویند حقوق بشر نقض شده است.

موسوی همچنین با یادآوری اینکه "در کشور خودشان اگر کسی از چراغ قرمز رد شود، پلیس به آن شلیک می‌کند و حتی کسی در ورزشگاه سیگار بکشد، پلیس او را بازداشت می‌کند"، عنوان کرد: این‌ موارد حقوق بشر است ولی کشتار مردم در اینجا اصلاً معنای حقوق بشر برای آن‌ها ندارد و اگر کسی بخواهد قانون را اجرا کند، صدای همه آن‌ها بیرون می‌آید که حقوق بشر نقض شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تحقیقات برای ابعاد بیشتر این حادثه همچنان در حال انجام است.

رئیس‌کل دادگستری فارس خاطرنشان کرد:‌ پس از برگزاری دادگاه‌های مربوط به این پرونده، عامل اصلی این جنایت به دو بار اعدام محکوم شد و سایر عوامل دخیل در این پرونده در کشور دستگیر شده‌اند و در اختیار مقامات قضایی استان فارس قرار دارند.

موسوی اعلام کرد: تحقیقات برای ابعاد بیشتر حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) همچنان در حال انجام است و امیدواریم در آبان‌ماه بقیه عوامل را هم به مجازات قانونی برسانیم.

وی همچنین در ادامه هدف از برگزاری این همایش را تبیین ابعاد حقوق بشر آمریکایی عنوان کرد و گفت:‌ این همایش با قصد روشن شدن ابعاد حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب برپا شده است و یکی از هفت پنل‌ این همایش، چرایی و چیستی حمله به حرم مطهر شاهچراغ(ع) است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما