اجتماعی
ایرنا
۱۴۰۱/۰۵/۰۳ ۱۰:۴۷:۵۳
وزیر بهداشت: کرونا تا مدت‌ها در جهان باقی خواهد ماند
وزیر بهداشت: کرونا تا مدت‌ها در جهان باقی خواهد ماند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کرونا تا مدت‌ها در جهان باقی خواهد ماند و ممکن است در مقاطعی شدت و ضعف پیدا کند، اما مانند ویروس آنفلوآنزا تا مدت‌ها وجود خواهد داشت.
ایرنا

بهرام عین اللهی یکشنبه شب در گفت‌و گویی تلویزیونی با موضوع «کارنامه یک ساله وزارت بهداشت و اجرای طرح ملی دارویار» با بیان اینکه سویه جدید اُمیکرون حدود ۱۸ برابر انتشار بیشتری نسبت به سویه‌های گذشته دارد، افزود: یکی از مشکلات جهانی، ساده انگاری درباره همه گیری کرونا است و احساس می‌شود مردم از محدودیت‌ها خسته شده‌اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: ایمنی واکسن همیشگی نیست و آنتی بادی واکسن‌ها تا مدتی می‌تواند در مقابل کرونا مقاومت کند. بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم که دُز یادآور را تزریق کنند.

عین اللهی افزود: زمانی که وضعیت کرونایی به قرمز نزدیک می‌شود، شیوه نامه‌های بهداشتی باید بیشتر رعایت شود.

وی با بیان اینکه از آذر سال گذشته هیچ واکسن خارجی وارد کشور نشده است، یادآور شد: در حال حاضر به اندازه  کافی واکسن ذخیره داریم. از زمانی که ورود موج هفتم را احساس کردیم، تعداد مراکز واکسیناسیون افزایش یافته است.

ارز ترجیحی داروهای وارداتی قطع نخواهد شد

عین اللهی در ادامه این گفت‌وگو با تاکید بر اینکه همه ایرانیان در قالب طرح دارویار، بیمه هستند، گفت: بیماران مزمن ٢ بار بدون مراجعه پزشک می‌توانند داروی خود را دریافت کنند.  

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: سازمان برنامه بودجه ۴ هزار میلیارد تومان در ابتدای طرح دارویار تخصیص داد که ٢ هزار میلیارد پرداخت شده و تا پایان هفته ٢ هزار میلیارد تومان دیگر پرداخت می‌شود.

وی،  طرح دارویار را برای تشویق و شکوفایی تولید داخل عنوان کرد و گفت: ارز ترجیحی داروهای وارداتی قطع نخواهد شد و با اجرای طرح دارویار بیمارستان‌ها هم به تیتک متصل شدند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما