بین الملل
باشگاه خبرنگاران جوان
۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۰۸:۲۷:۴۲
پوتین: تحریم روسیه بر رفاه مردم اروپا تاثیر منفی دارد
پوتین: تحریم روسیه بر رفاه مردم اروپا تاثیر منفی دارد
رئیس جمهور روسیه تحریم های کشورهای غربی علیه مسکو را مغایر با اصول اولیه سیاست تجارت آزاد خواند.
باشگاه خبرنگاران جوان

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد کشور‌های غربی با تحریم روسیه اصول سازمان تجارت جهانی را نادیده گرفتند.

به نقل از راشاتودی، وی افزود این تحریم‌ها بر سطح رفاه و کیفیت زندگی شهروندان کشور‌های اروپایی تأثیر منفی دارد.

پوتین که در وبیناری مجازی با کابینه و نمایندگان صنایع متالورژی روسیه سخنرانی می‌کرد، افزود: کشور‌های غربی در راستای منافع سیاسی خود که واقعیت‌های اقتصاد جهانی را منعکس نمی‌کند، تحریم‌هایی را علیه بخش صنایع فولاد اعمال کردند.

پوتین در این خصوص گفت: روسیه صرف نظر از هر گونه مشکلات سیاسی، همیشه صادر کننده مورد اعتماد و مسئولیت پذیر فلزات برای مشتریان و شرکای خارجی خواهد بود. مسکو همچنان شریک مورد اعتماد برای تمام طرف‌هایی خواهد بود که در راستای همکاری تجاری مفید تلاش می‌کنند؛ اما ما با کسانی همکاری نمی‌کنیم که مواضع غیردوستانه و آسیب زننده علیه ما اتخاذ می‌کنند. این سیاست ما فقط به بازار فلزات محدود نمی‌شود و سایر تولیدات صادراتی ما را نیز شامل خواهد شد.

رئیس‌جمهور روسیه با انتقاد از از قیمت بالای فلزات در غرب گفت: بازار بین‌المللی فلزات به دلیل قیمت‌های بالا با نوسانات قیمتی زیادی روبرو شده است، همان‌طور که بخش انرژی دچار این وضعیت شده است.

گفتنی است از زمان آغاز جنگ اوکراین کشورهای غربی به سردمداری آمریکا اقدام به اعمال طیف گسترده ای از تحریم ها علیه مسکو کرده اند. از آنجا که روسیه یکی از بزرگترین صادر کنندگان مواد خام از جمله نفت و گاز، محصولات کشاورزی و فلزات است، این موضوع باعث افزایش افسارگسیخته تورم در کشورهای غربی شده است. 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما