بین الملل
ایسنا
۱۴۰۰/۱۱/۲۹ ۱۳:۵۸:۱۳
وزیر خارجه انگلیس: دوشادوش اوکراین می‌ایستیم
وزیر خارجه انگلیس: دوشادوش اوکراین می‌ایستیم
وزیر خارجه انگلیس در یک کنفرانس خبری در جریان سفرش به کی‌یف پایتخت اوکراین، گفت، کشورش "دوشادوش اوکراین" خواهد ایستاد تا از حق آنها برای تعیین آینده‌شان دفاع کند.
ایسنا


لیز تراس در این کنفرانس خبری گفت، میزان کمک‌های کشورش به پروژه‌های نظامی اوکراین، بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون پوند (۱۱۰ تا ۱۳۵ میلیون دلار) افزایش خواهد یافت. هدف این پروژه‌ها، کمک‌های آموزشی و تسلیحاتی به ارتش اوکراین اعلام شده است.

به گزارش بی.بی.سی، او همچنین افزود که به رغم ادعای روسیه، نشانه‌ای از کاهش حضور نظامی این کشور در نزدیکی مرزهای اوکراین دیده نمی‌شود.

وزیر خارجه انگلیس اظهار کرد، اگر روسیه "مسیر دیپلماسی را انتخاب نکند"، کشورش آماده است تا همراه با متحدانش، تحریم‌های پرهزینه‌ای علیه مسکو اعمال کند.

از سوی دیگر بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس هم در لندن گفت: "رژیم پوتین هنوز فرصت دارد که عقب‌نشینی کند."

وی افزود: "هنوز این فرصت وجود دارد که از فاجعه‌ای برای روسیه، فاجعه‌ای برای اوکراین و فاجعه‌ای برای جهان، جلوگیری کرد. اگر روسیه "دیوانه این است که به اوکراین تجاوز کند"، کسی نباید تصور کند این منجر به یک ماجرای کوتاه مدت می‌شود.

نخست‌وزیر انگلیس ادامه داد: "این درگیری یک درگیری پراز تلفات و بسیار طولانی خواهد بود و در آن بسیاری - از جمله بسیاری از شهروندان روسیه - کشته خواهند شد. من امیدوارم که مردم روسیه این موضوع را ببینند."

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما