ورزشی
ورزش سه
۱۴۰۰/۰۹/۲۰ ۱۰:۰۲:۵۸
برگزاری لیگ ملت‌های جهان به جای جام جهانی دو سالانه
برگزاری لیگ ملت‌های جهان به جای جام جهانی دو سالانه
فیفا در نظر دارد در صورت شکست طرح برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی، لیگ ملت‌ها را به صورت جهانی برگزار کند.
ورزش سه

فیفا مدت‌هاست که در حال تلاش برای جلب توجه فدراسیون‌های کشورهای مختلف و کنفدراسیون‌های هر قاره است تا بتواند جام جهانی را هر دو سال یک بار برگزار کند.
بسیاری باور دارند که تمامی این تلاش‌ها از سوی مقامات رسمی و ارشد فیفا برای افزایش درآمد این سازمان صورت می‌گیرد.
طرح این سازمان برای برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی با مخالفت بسیاری از جمله یوفا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی همراه شده است.
همین موضوع نگرانی‌هایی را برای این سازمان به همراه داشته و باعث شده که فیفا با توجه به موفقیت طرح لیگ ملت‌ها در قاره اروپا، به برگزاری این رقابت‌ها به صورت جهانی فکر کند. اقدامی که می‌تواند آنها را به هدف برگزاری مسابقات بین کشورهای مختلف با فرمت تورنمنتی شبیه به جام جهانی برساند و حامیان مالی زیادی را نیز به خود جلب کند.
البته فیفا پیش از این نیز جلساتی را برای بحث درباره راه اندازی رقابتی جدید به جای جام کنفدراسیون‌ها ترتیب داده بود که از سال 2017 به بعد دیگر برگزار نشده است.
با این حال به نظر می‌رسد که برگزاری لیگ ملت‌های جهانی برای فیفا صرفا یک پلن بی است و آنها تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا بتوانند کشورهای عضو را برای برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی متقاعد کنند.
اجلاس مهمی تا پیش از پایان سال جاری میلادی در تاریخ 20 دسامبر نیز از سوی فیفا برگزار خواهد شد  تا درباره طرح‌های این سازمان بار دیگر بحث و تبادل نظر صورت بگیرد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما