اقتصادی
تسنیم
۱۴۰۰/۰۵/۰۲ ۱۲:۳۰:۱۶
حقوق کارگران تنها ۳۰ درصد نیازهای ایده آل آنها را پوشش می دهد
حقوق کارگران تنها ۳۰ درصد نیازهای ایده آل آنها را پوشش می دهد
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه حقوق ماهیانه کارگران صرفاً‌ می تواند ۳۰درصد نیازهای ایده آل یک خانوار کارگری را پوشش دهد گفت:در بهترین حالت اگر حقوق کارگران به موقع پرداخت شود, دریافتی کارگران نصف نیازشان است.
تسنیم

حمیدرضا امام قلی تبار درباره وضعیت دشوار زندگی کارگران گفت: جامعه کارگری کشورمان به عنوان قشر عظیمی ازجمعیت کشور، این روزها حال و روز خوبی را تجربه نمی کند. سونامی های سهمگین تورمی چند ساله ی اخیر که بر اثر تصمیم گیری های غلط برخی مسئولین فاقد کارآیی دولتی و غیر دولتی به وقوع پیوسته است کمر اقتصاد کارگران و خانواده های آنان را در هم شکسته است.

 وی ادامه داد:‌ بررسی های میدانی نشان میدهد  حقوق ماهیانه یک کارگر  صرفاً میتواند 30% نیازهای ایده آل یک خانوار را برای زندگی پوشش دهد و اگر با شرایط حال حاضر یعنی ثابت ماندن درآمد کارگران  این نسبت افزایش یابد، میبایست با حذف نیازهای ایده ال زندگی و تغییر این شاخص به زنده ماندن این نسبت را به 50% رساند.

وی افزود:بنابراین در حالت خوشبینانه و با فرض افسانه بودن چالش های موجود فضای کسب و کار و تولید ،کارفرمایان حقوق کارگران خود را به موقع پرداخت نمایند وجه دریافتی فوق  با توجه به تورم میدانی نصف  نیازشان پوشش خواهد داد.

این فعال کارگری بیان کرد: سوال اینجاست که کارگران  با توجه به خواب بودن مسئولین  برای جبران مابقی نیازهای معیشتی خود چه تدابیری داشته اند ؟دست و پا کردن شغل دوم و کارکردن تا پاسی از شب ،حذف درصد زیادی از اقلام سبد خوراکی ها ، حذف تفریحات ، مسافرت ها و مهمانی ها، عدم تمایل به ازدواج فرزندان خود به دلیل هزینه های سنگین، حذف نیاز هایی همچون خرید مسکن و لوازم خانگی و خودرو و فرار کردن از انجام هزینه های درمانی خود و خانواده بخشی از این اقدامات است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما