سیاسی
فارس
۱۴۰۱/۰۸/۲۲ ۰۸:۲۵:۴۶
کنعانی: مطالبات حقوق بشری ایران از مقامات آلمان فهرست بلندی است
کنعانی: مطالبات حقوق بشری ایران از مقامات آلمان فهرست بلندی است
سخنگوی وزارت امور خارجه موضع اخیر صدراعظم آلمان در قبال ایران را مداخله جویانه، تحریک آمیز و غیردیپلماتیک خواند و گفت: مطالبات حقوق بشری ایران از مقامات آلمان فهرست بلندی است.
فارس

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (یکشنبه) ۲۲ آبان ماه موضع اخیر صدراعظم آلمان در قبال جمهوری اسلامی ایران را مداخله جویانه، تحریک آمیز و غیردیپلماتیک خواند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: متاسفانه برخی مدعیان حقوق بشر با فراموشی کارنامه تاریک خود در قبال مردم شریف و مقاوم ایران در جریان حمایت کور و غیرانسانی از رژیم صدام، همراهی با تحریم‌های ظالمانه متعاقب خروج آمریکا از برجام و نیز سکوت در برابر اقدامات تروریستی داعش که آخرین آن حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ بود، حقوق بشر را دستمایه بازی‌های سیاسی کرده‌اند. 

کنعانی افزود: اراده جمهوری اسلامی ایران در مبانی بنیادین حقوق بشر از جمله کرامت انسانی، مقابله با زور و دفاع از مظلوم همواره مبتنی بر اصل مسئولیت پذیری بوده و این در حالی است که آلمان با فرار از مسئولیت بین‌المللی خود در احترام به حق حاکمیت کشورها، ضمن پناه دادن به گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب معاند جمهوری اسلامی ایران و نیز اتخاذ رویکرد گزینشی و دوگانه در برابر جنایت رژیم کودک کش صهیونیستی در اقصی نقاط جهان از جمله فلسطین، خود را به عنوان مدافع حقوق بشر معرفی می‌کند!

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با تاکید مجدد بر اینکه تخریب پیوندهای تاریخی، پیامدهای بلندمدت دارد، تصریح کرد: مطالبات حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران از مقامات آلمان فهرست بلندی است. لذا این آلمان است که باید مسئولانه نسبت به گذشته شفاف سازی کند. 

کنعانی در پایان یک بار دیگر مقامات آلمان را به بازگرداندن عقلانیت به فضای روابط و جلوگیری از آشفتگی بیشتر مناسبات توصیه کرده و در عین حال خاطرنشان کرد احترام و منافع متقابل، تنها راه در مسیر همکاری پایدار است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما