بین الملل
ایرنا
۱۴۰۱/۰۹/۲۱ ۱۲:۴۸:۵۱
ادعای اوکراین: تلفات روسیه در جنگ تا کریسمس به ۱۰۰ هزار کشته می‌رسد
ادعای اوکراین: تلفات روسیه در جنگ تا کریسمس به ۱۰۰ هزار کشته می‌رسد
وزارت دفاع اوکراین مدعی شد که روسیه در مسیری قرار دارد که آمار کشته‌هایش در جنگ اوکراین تا کریسمس به ۱۰۰ هزار سرباز خواهد رسید.
ایرنا

وزارت دفاع اوکراین آمار نیروهای کشته شده روسیه در اوکراین را روزانه بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ نفر اعلام کرده است که باقی ماندن همین آمار کشته‌های مسکو در جنگ را تا کریسمس به ۱۰۰ هزار نفر می‌رساند.

کی‌یف مدعی است که کشته‌های مسکو با گذشت نزدیک به ۱۰ ماه از زمان آغاز جنگ، ۹۴ هزار ۱۴۰ مورد بوده که شامل ۳۸۰ مورد تلفات حمله روز شنبه به ملیتوپول می‌شود.

بر اساس آمار و ارقام وزارت دفاع اوکراین، تلفات روسیه همین یک هفته گذشته ۹۱ هزار و ۱۵۰ بود که با احتساب ۳ هزار کشته در هر هفته این آمار به ۹۷ هزار نفر تا ۱۸ دسامبر و شاید ۱۰۰ هزار نفر تا روز کریسمس شود.

طبق گزارش‌های ادعایی وزارت دفاع اوکراین، از زمان شروع جنگ به طور میانگین هر روز ۳۲۰ سرباز روسی جان خود را از دست می‌دادند اما این عدد طی چند ماه گذشته به صورت روزانه به بیش از ۵۰۰ کشته افزایش یافته است.

با شروع فصل زمستان، احتمالا ۳ تا ۴ ماه آینده به شدت برای طرفین جنگ اوکراین دشوار خواهد بود و کی‌یف به علت رویارویی با بحران‌های انرژی با شرایط سختی دست و پنجه نرم خواهد کرد.

291 روز از درگیری نظامی بین مسکو و کی‌یف می‌گذرد اما همچنان هیچ نشانه‌ امید بخشی از شکل گیری توافق آتش بس میان دو طرف به چشم نمی‌خورد. مقام‌های روسی و اوکراینی هم به نظر خواسته‌هایشان به نحوی است که طرف مقابل آنها را نمی‌پذیرد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما