اجتماعی
باشگاه خبرنگاران جوان
۱۴۰۱/۰۹/۲۰ ۰۰:۰۸:۱۷
نحوه شهادت طلبه بسیجی قمی در اتوبان حکیم تهران
نحوه شهادت طلبه بسیجی قمی در اتوبان حکیم تهران
برادر طلبه بسیجی شهید مدافع امنیت گفت: حادثه در اتوبان حکیم تهران اتفاق افتاد و اغتشاشگران اتوبان را بسته بودند.
باشگاه خبرنگاران جوان

حجت الاسلام محمد مختار زاده،برادر طلبه بسیجی شهید مدافع امنیت اظهار کرد:: با توجه به این که پدربزرگ و عموی ما به فیض شهادت نائل آمده بودند شهید حسن مختار زاده برای شهادت با خود عهد بسته بود.

برادر شهید ادامه داد:با توجه به این که پدر از روحانیان است و او مشی و درس طلبگی را دیده بود، به تحصیل در حوزه علمیه علاقه‌مند شد.

او بااشاره به اینکه شهید حسن مختار زاده درقم مشغول تحصیل بود، بیان کرد:  پایه ششم طلبگی را در شرف اتمام داشت.

حجت الاسلام مختارزاده روحیه با نشاط شهید را مورد اشاره قرار داد و گفت: شهید همواره روحیه شادی داشت و سعی می‌کرد خانواده را شاد نگاه دارد.

او  افزود: بنده و شهید در هنگام مجروحیت با هم سوار بر یک موتورسیکلت بودیم و وی راکب بود. در حال تعقیب و گریز گازوئیلی که اغتشاشگران روی زمین ریخته بودند باعث شد زمین بخوریم و ضربه به سر ایشان و دست بنده وارد شد و هر دو مجروح شدیم و حسن به کما رفت.

او عنوان کرد که این حادثه در اتوبان حکیم تهران اتفاق افتاد و اغتشاش‌گران اتوبان را بسته بودند.

بردار شهید در زمینه حال و هوای خانواده پس از خبر شهادت حسن گفت که آنان از یک طرف ناراحت و از یک طرف به خاطر اینکه وی به آرزوی خود یعنی شهادت رسید، خوشحال هستند.

مختار زاده گفت: مراسم وداع خانواده، امروز ساعت ۱۶ در معراج شهدا تهران و از ساعت ۱۷ به صورت عمومی برگزار شد.

او گفت: پیکر مطهر شهید حسن مختارزاده در قم دفن خواهد شد.

حسن مختارزاده طلبه بسیجی فعال یگان فاتحین استان قم که به صورت خودجوش از سال ۹۸ بعنوان بسیجی همکار در گردان ۶۰۲ یگان امنیتی امام علی (ع) سپاه محمد رسول الله تهران نیز فعالیت داشت، در ماموریت آرام‌سازی اغتشاشات تهران مصدوم شد و پس از ۲۲ روز بستری در کما عصر دیروز جمعه ۱۸ آذرماه به فیض شهادت نائل آمد.

او روز ۲۶ آبان همراه با برادرش در حال بازگشت از مأموریت آرام سازی در اتوبان حکیم غرب به شرق، ابتدای ۳۵ متری گلستان بودکه بر اثر روغن و گازوییل ریخته شده توسط اغتشاش‌گران در مسیر حرکت کاروان موتوری بسیج، دچار سانحه می‌شود و یک خودرو از روی بدن وی گذر می‌کند و متواری می‌شود.

این شهید بسیجی متولد سال ۱۳۸۰، طلبه پایه ۶ مدرسه علمیه عترت قم و از بسیجیان فعال یگان فاتحین سپاه استان بود که برای جلوگیری از آسیب رساندن اغتشاش‌گران به اموال عمومی و حفظ امنیت مردم نقش پر رنگی داشته‌است، همچنین این شهید والامقام در ماه‌های گذشته برای تامین امنیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) به صورت داوطلبانه فعالیت می‌کرد.

جزئیات بیشتر در مورد مراسم وداع و تشییع پیکر پاک این شهید متعاقبا اطلاع‌رسانی می‌شود.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما