ورزشی
فارس
۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۱۵:۳۰:۰۴
محمدیان: نونهالان تکواندو در دنیا تاریخ‌‌سازی کردند
محمدیان: نونهالان تکواندو در دنیا تاریخ‌‌سازی کردند
سرمربی تیم ملی تکواندو نونهالان کشورمان گفت: یک تاریخ‌سازی در مسابقات نونهالان جهان رقم خورد که ما در 6 وزن، 4 مدال طلا، یک نقره و یک برنز کسب کردیم.
فارس

مسابقات تکواندوی نونهالان جهان در حالی به پایان رسید که تیم ملی تکواندوی کشورمان با کسب 4 مدال طلا، یک نقره و یک برنز به عنوان قهرمانی در این دوره از این رقابت‌ها دست یافت. در پایان این مسابقات معصومه محمدیان سرمربی تیم ملی دختران ایران به عنوان برترین مربی رقابت تکواندوی نونهالان جهان انتخاب شد.
معصومه محمدیان در پاسخ به این سوال که این مسابقات با قوانین جدید برگزار شد و شرایط فنی این مسابقات با توجه به تغییراتی که ایجاد شده بود، چطور بود، گفت: سطح مسابقات از لحاظ فنی بسیار بالا بود. بعضی از کشورها حتی تفکراتشان در سطح نوجوانان بود. به هر حال مسابقات از لحاظ قوانین تغییر کرده بود و به همین دلیل ما شاهد مسابقات با کیفیتی بودیم.
وی در ادامه افزود: این دوره از مسابقات از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بود و با توجه به اینکه در طول این دو سال شیوع کرونا باعث تعطیلی مسابقات شده بود و تمام کشورها در انتظار آغاز مسابقات بودند. درواقع همه تیم‌های دنیا در عطش کسب قهرمانی و کسب مدال در این مسابقات بودند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا تغییر قوانین در داوری تأثیر گذار بود یا خیر، گفت: به هر حال قوانین دستخوش تغییرات شده بود و این دوره از مسابقات کاملا متفاوت برگزار شد. رقابت‌ها در دو رانت و با 5 اخطار برگزار شد. برای نخستین بار بود که مسابقات به این شکل قبل از قهرمانی آسیایی جوانان برگزار می‌شد. نونهالان ما در هیچ رویداد داخلی حضور پیدا نکرده بودند و حتی در هیچ مسابقه بین‌المللی هم شرکت نکرده بودند. ما یک مرحله انتخابی آزاد در کشور برگزار کردیم که 800 نفر شرکت‌کننده حضور داشت و درنهایت 6 نفر انتخاب و راهی مسابقات شدند. این برای اولین بار بود که ما در مسابقات قهرمانی نونهالان جهان 6 وزن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعزام می‌کردیم.
سرمربی تیم ملی تکواندو نونهالان کشورمان در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت: در این مسابقات‌‌‌‌‌ یک تاریخ‌سازی شد که در 6 وزن 4 مدال طلا، یک نقره و یک برنز کسب کردیم ‌‌و موفق به کسب عنوان قهرمانی جهان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای ایران ثبت کردیم، این در حالی است که در دوره‌های گذشته مسابقات در 10 وزن برگزار می‌شد و این اتفاق خوشایندی برای تکواندوی ایران است.
وی در پایان صحبت‌های خود در واکنش به این سوال که شما به عنوان برترین مربی دنیا انتخاب شدید و حالا چه حس و حالی دارید، افزود: خیلی خوشحالم که این اتفاق برایم رقم خورده و خدا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شاکر هستم که در این دوره از مسابقات به عنوان برترین مربی دنیا انتخاب شدم، چون از 6 نماینده‌ای که ما در این مسابقات داشتیم، هر 6 نفر موفق به کسب مدال شدند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما