سیاسی
آخرین خبر
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ ۰۹:۲۰:۴۱
اخبار ضد و نقیض از تحویل سفارت افغانستان در تهران به طالبان
اخبار ضد و نقیض از تحویل سفارت افغانستان در تهران به طالبان
در حالی که برخی منابع افغانستانی مدعی شدند: دو دیپلمات طالبان در سفارت افغانستان در تهران مشغول به کار هستند اما خبرگزاری آوا این اتفاق را تکذیب کرد.
آخرین خبر

به گزارش شفقنا منابعی در سفارت افغانستانمدعی شدند: دو دیپلمات طالبان با ویزاهای سیاسی و خدمت چندین روز است که در سفارت افغانستان در تهران حضور یافته و مشغول به کار شده اند.

این در حالی است که ایسنا به نقل از خبرگزاری آوا نوشت همزمان با ورود مولوی امیرخان متقی، وزیر امورخارجه دولت موقت طالبان به تهران، برخی رسانه‌ها با انتشار عکس ورود هیئت طالبان در فرودگاه مهرآباد و استقبال از آن، به نقل از منابع نامعلوم گزارش دادند که دولت ایران سفارت افغانستان در تهران را تحویل طالبان می دهد.
در واکنش به بازتاب این شایعه، یک منبع آگاه در سفارت افغانستان در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آوا، این ادعا را کاملا رد کرد و آن را بی اساس خواند.

این اولین سفر وزیر امورخارجه دولت موقت طالبان به تهران است. او پیش از این، به پاکستان و قطر سفر کرده است.

جمهوری اسلامی ایران بارها بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان توسط دولت طالبان تأکید کرده و این مسأله را پیش شرط به رسمیت شناختن دولت طالبان خوانده است.

پیش از این وزارت امورخارجه دولت موقت طالبان نیز اعلام کرده که با سفارت خانه های افغانستان در کشورهای مختلف در ارتباط است و از آن ها خواسته تا همانند گذشته به فعالیت های خود ادامه دهند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما