سیاسی
ایران
۱۴۰۱/۰۴/۰۱ ۱۰:۲۹:۰۵
واکنش روزنامه دولت به انتقادات گسترده از یک سخنرانی رئیس جمهور
واکنش روزنامه دولت به انتقادات گسترده از یک سخنرانی رئیس جمهور
اظهارات رئیسی که در آن زحمات کادر پزشکی در مقابله با کرونا نادیده گرفته شد، با انتقادات تند جامعه پزشکی روبرو شد. روزنامه ایران در پاسخ به این اعتراضات مطلبی منتشر کرد.
ایران

در این مطلب آمده است:

رئیس جمهور طی یک سال گذشته و حتی از دورانی که برنامه‌های انتخاباتی خود را برای ریاست جمهوری اعلام می‌کردند بارها از فداکاری‌های کادر درمان گفته‌اند و این مهم چیزی نیست که بر هیچ کس از مردم تا مسئولان پوشیده باشد.
در کمتر جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بوده که رئیس جمهور در آغاز سخنان خود بابت فداکاری‌های کادر درمان از آنها قدردانی نکند. مثلاً در 28 اسفند حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در آخرین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در سال ۱۴۰۰ گفت: از مردم، متخصصان و کادر درمان به خاطر همکاری و همراهی در مقابله با کرونا تشکر می‌کنم.
قبل‌تر در آبان 1400 حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با گرامیداشت هفته بسیج و تجلیل از روحیه بسیجی دست‌اندرکاران مقابله با بیماری کرونا، گفت: کادر بهداشت و درمان و همه دست‌اندرکاران با روحیه جهادی و بسیجی در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا مشغول ایثار و فداکاری هستند و با حفظ و تقویت این روحیه می‌توان بر مشکلات غلبه کرد.
حتی برخی مطالبات کادر درمان در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح می‌شد به طور نمونه در آبان 1400 وی با قدردانی از تلاش و فداکاری کادر بهداشت و درمان، تأکید کرد: پرداخت مطالبات کادر درمان کشور با اولویت انجام شود.
در مرداد 1400 در همین ستاد، آیت الله رئیسی با تأکید بر لزوم تسریع در پرداخت مطالبات معوق کادر درمان و ایجاد انگیزه برای ادامه فعالیت جهادگونه و فداکارانه مدافعان سلامت، اظهار داشت: پرداخت مطالبات معوق کادر درمان باید جزو اولویت‌های سازمان برنامه و بودجه باشد. همچنین باید نسبت به ترمیم و تقویت بدنه کادر درمان از نیروهای دانشگاهی،نیروهای هلال احمر، نیروهای مسلح، نیروهای داوطلب و توانمند بسیجی، حوزویان و از عموم داوطلبان مردمی اقدام کنیم و نباید اجازه دهیم خدمات کادر درمانی دچار وقفه و اختلال شود.
13 شهریور 1400 رئیس جمهور در اولین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی سخنان خود را با تجلیل از زحمات کادر درمان آغاز کرد و درباره برنامه‌های دولت جهت مهار بیماری کرونا اظهار داشت: در ابتدا لازم است از عزیزان‌مان که در مراکز درمانی برای صیانت از جان مردم تلاش و مجاهدت می‌کنند، تقدیر و تشکر کنم.
در 14 آذر در گفت‌وگوی دیگر تلویزیونی نیز رئیس جمهور تصریح کرد: باید اول خدا را شاکر باشیم و بعد هم از مردم عزیز که خوب همراهی کردند و همچنین از کادر بهداشت و درمان نیز تشکر کنیم.
18 فروردین حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در نشست هم‌اندیشی با جمعی از مدیران و متخصصان نظام بهداشت و درمان ضمن قدردانی صمیمی از ایثار و مجاهدت کادر درمان کشور در دوران همه‌گیری کرونا، گفت: جمهوری اسلامی ایران به لطف فداکاری‌های پزشکان از جایگاه شایسته‌ای در عرصه مقابله و مدیریت همه‌گیری کرونا برخوردار است.
12 خرداد و روزی که برای نخستین بار پس ازگذشتن حدود دو سال آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور صفر شد، رئیس‌جمهور با پاسداشت مقام والای شهدای مدافع سلامت و تسلیت به همه بازماندگان متوفیان از کرونا، دستاورد رسیدن آمار متوفیان کرونا به صفر را به ملت بزرگ ایران و رهبری معظم انقلاب تبریک گفت و از تلاش‌های شبانه‌روزی پزشکان، پرستاران و همه کادر درمان صمیمانه قدردانی کرد.

اینها تنها گوشه‌هایی از توجه همیشگی رئیس جمهور به نقش کادر درمان و فداکاری‌های آنها برای مهار کروناست. بدون شک کادر درمان اذعان دارد که گروه‌های جهادی نیز در کنار آنها نقشی مهم را خصوصاً در ماه‌های اول مبارزه با کرونا ایفا کردند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما