سیاسی
khamenei.ir
۱۴۰۱/۰۷/۱۱ ۱۲:۵۷:۴۶
مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری چگونه برگزار میشود؟
مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری چگونه برگزار میشود؟
khamenei.ir

 رسانه نگار جزئیاتی از برگزاری مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری را تشریح کرد.


در طول سالهای گذشته، در پایان دوره دانش‌آموختگی افسران نیروهای مسلح، مراسم تحلیف آنان به صورت مستمر برگزار شده است. از ابتدای دوران رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز یکی از برنامه‌های سالیانه ایشان حضور در بین افسران نیروهای مسلح و شرکت در مراسم فارغ‌التحصیلی آنان بوده است.

اما این مراسم، از سال ۱۳۹۹ بصورت مشترک و تحت عنوان دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح به شیوه جدیدی برگزار شده است.

در شیوه جدید، هر سال یکی از رده‌های سه‌گانه نیروهای مسلح میزبان این برنامه بوده: سال ۱۳۹۹ ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه افسری امام علی(ع)، سال ۱۴۰۰ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دانشگاه افسری امام حسین(ع) و امسال نیز در مجموعه فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه علوم انتظامی امام حسن مجتبی(ع).

سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درباره شیوه برگزاری مشترک این مراسم چنین می‌گوید: "در طول سال‌های گذشته بنابر تدابیر فرمانده کل قوا هرسال حداقل دو مراسم تحلیف و دانش‌آموختگی در دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح برگزار میگردید. در دوره جدید با موافقت فرماندهی کل‌قوا، این مراسم به صورت مشترک و با تعامل عالی سازمانهای نیروهای مسلح برگزار می‌گردد."

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما