سیاسی
تسنیم
۱۴۰۱/۰۳/۱۲ ۱۳:۲۰:۴۸
دریادار تنگسیری: در خلیج فارس مقابل احدی سر فرود نخواهیم آورد
دریادار تنگسیری: در خلیج فارس مقابل احدی سر فرود نخواهیم آورد
فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه اقتدار امروز نیروی دریایی مرهون شهید رودکی است، گفت: به عنوان نماینده مردم ایران در مقابل استکبار و دشمنان فرامنطقه‌ای در خلیج فارس سر فرود نخواهیم آورد.
تسنیم

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری صبح امروز در یادواره شهدای نیروی دریایی که در حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد، اظهارداشت: امروز اگر ما زبان فارسی صحبت می‌کنیم و افتخار می‌کنیم به خاطر شهدا است، به همین جهت به شهدای مدافع حرم و سردار شهید سلیمانی که سیدالشهدای آنها بود به شهدای امنیت و فرماندهی انتظامی و نیروی زمینی سپاه و ارتش و سربازان گمنامی که برای این امنیت جان خود را فدا کردند و به شهدای مدافع سلامت که جان خود را فدا کردند تا هموطنان در سلامت باشند ادای احترام می‌کنیم‌.

وی با بیان اینکه شهید رودکی شهید دریا و شهید زمین و یک شهید چند وجهی بود، گفت: این ایام هم دهه‌کرامت است و هم ولادت فاطمه معصومه و هم‌ ایام 14 و 15 خرداد که یادآور حزن است.

دریادار تنگسیری با اشاره به ویژگی‌های شهید رودکی افزود: شهید رودکی ولایت‌مدار و عاشق امام و ولی امر مسلمین بود، یک عشق قلبی عجیبی به اهل بیت داشت وقتی نام فاطمه زهرا برده می‌شد این مرد تمام بدنش می‌لرزید و گریه می‌کرد عاشق امام حسین بود خود را به نوکری امام حسین می‌شناخت و به آن افتخار می‌کرد.

وی عنوان کرد: شهید رودکی ارادت خاصی به امامین انقلاب داشت و در مبارزه با گروهک منافقین در شهر شیراز  حتی وقتی برادران حزب‌الله نمی‌توانستند در شهر حاضر شوند پیشقدم بود، با اراذل و اوباش مقابله می‌کرد و روی ناموس خود و ملت حساس بود. فردی با اراده بود و وقتی یک پروژه نظامی را شروع می‌کرد از ابتدای شروع پروژه روزه می‌گرفت تا اینکه به نتیجه برسد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: در فتنه 78 با ماشین شخصی خودش با امکانات خودش مبارزه با این فتنه را  فرماندهی می‌کرد؛ این شهید را باید پدر غواصی در کل سپاه دانست ضمن اینکه غواصی را در نیروی دریایی شروع کرد  در نیروی زمینی نیز اقدامات موثری انجام داد.

سردار تنگسیری با بیان اینکه شهید رودکی نمونه بارز وحدت سپاه و ارتش بود، گفت: شهید رودکی هیچگاه بین سپاه و ارتش فرقی قائل نبود و ارتشی و سپاهی او را دوست داشتند، شهید رودکی هرجا حاضر می‌شد جمع را با صمیمیت می‌کرد و خستگی را از تن ما در می‌آورد. شهید رودکی کسی بود که با 2 سید بزرگ مقاومت یعنی هم سید عباس موسوی و هم سید حسن نصرالله هم عصر بود.

وی افزود: سید حسن نصرالله عباراتی که درباره این شهید دارد همان است که درباره شهید سلیمانی می‌گوید؛ حتی شهید سلیمانی گفت شروع‌کننده کار من در مقاومت و آشنایی با سیدحسن نصرالله توسط شهید رودکی انجام شد، امروز نیز اقتداری که در دریا داریم مرهون این شهید است.

سردار تنگسیری عنوان کرد: شهید رودکی هم با تدبیر بود و هم شجاع؛ سلاح‌هایی که در خورعبدالله نیاز داشتیم، در شیراز تغییر داد و ما شناورهای عراقی را می‌زدیم در مین ریزی نخستین نفر شهید رودکی بود که ورود کرد‌. در عملیات الامیه شناسایی را شهید رودکی انجام داد، سکوی الامیه 12 متر ارتفاع داشت طرحی تهیه کرد که کمتر از یک دقیقه نفرات می‌توانستند به الامیه با 12 متر ارتفاع بروند.

وی ادامه داد: درگیری‌های لبنان که صورت گرفت شهید رودکی آنجا رفت، مسئول عملیات دریایی سپاه بود اما در درگیری‌ها و نخستین پیروزی لبنان نیز تاثیر به سزایی داشت این حضور سبب شد که مورد توجه و تهدید موساد قرار بگیرد. شهید رودکی با پای گچ گرفته در عملیات شرکت می‌کرد و این چنین روحیه جهادی داشت خیلی قاطع مقابل دشمن می‌ایستاد ترس برای این مرد معنا نداشت. چندین بار زخمی شده بود اما همچنان با روحیه قوی و جهادی در جبهه‌ها حضور داشت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: 2 روز قبل از شهادتش تازه از لبنان آمده بود گفت از خدا خواستم شکلات‌پیچ برگردم چون همه دوستان شهیدم رفتند و گفته بود که کنار شهید مجید سپاسی را برایش آماده کنند گویا از شهادت خود خبر داشت دشمن فهمید چه کسی را از ما بگیرد.

وی تصریح کرد: غیرت حاج عبدالله زبانزد بود به همه از جیب خودش پول قرض می‌داد، حاج عبدالله رودکی هیچ‌گاه اضافه کار نگرفت و هیچ وقت به وقت اداری کار نکرد بلکه شب تا روز کار می‌کرد و این را روز قیامت شهادت می‌دهم که شب و روز نداشت. اهل صدق بود؛ یک شهید زنده است 22 سال پیش شهید شد اما مثل اینکه دیروز شهید شده است.

سردار تنگسیری عنوان کرد: دشمن به صورت مستقیم حریف حاج عبدالله‌، استوار، سردار اسکندری و بسیاری دیگر از شهدا نمی‌شد و به همین دلیل به نامردی اینها را شهید کردند خیال می‌کند که از شهادت می‌ترسیم در حالی که ولله شهادت آرزوی ما است.

وی اظهارداشت: درباره این شهید هر چه گفته شود کم است اما دشمن بداند شهید رودکی زنده است اقتداری که شهید رودکی در نیروی دریایی ایجاد کرد سبب شده که امروز در همه آب‌ها و اقیانوس‌ها اقتدار نیروی دریایی محسوس باشد، امروز اقتداری در نیروی دریایی سپاه ایجاد شده که رعب و وحشت بر دل دشمنان انداخته است‌.

سردار تنگسیری گفت: به عنوان نماینده مردم ایران در مقابل استکبار و دشمنان فرامنطقه‌ای در خلیج فارس سر فرود نخواهیم آورد، ما از مرگ نمی‌ترسیم چون فرمانده ما شهید رودکی این ویژگی را داشت و به نیروی دریایی تسری داده است.

وی افزود: اگر در این راه مقاومت بایستیم دشمن هیچ غلطی نمی‌کند، کلید ولایت و پشتیبانی از ولایت را باید همواره در مشکلات به کار ببریم پیامبر (ص) هم سختی زیاد کشید اما باید ایستاد و مقاومت کرد؛ ما هم تابع پیامبر(ص) هستیم و نتیجه مقاومت بدون شک پیروزی است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما