اقتصادی
تسنیم
۱۴۰۰/۰۹/۲۷ ۱۰:۱۲:۴۷
عشقی خبر داد: تقویت صندوق تثبیت بورس در لایحه 1401
عشقی خبر داد: تقویت صندوق تثبیت بورس در لایحه 1401
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مقرر شده است صندوق تثبیت بازار سرمایه تقویت شده و علاوه بر ردیف بودجه مشخصی که در بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده حدود ۱۰ برابر این عدد هم از طریق انتقال سهام و نقدینگی به این صندوق کمک شود.
تسنیم

مجید عشقی درباره تصویب کلیات پیشنهادی 10 بندی وزارت اقتصاد و سازمان بورس در ستاد اقتصادی دولت افزود: به سمتی پیش رفتیم که جلوی افزایش شدید هزینه‌های بخش‌های تولیدی صنعتی را بگیریم و از طرفی به صندوق تثبیت بازار سرمایه کمک کنیم.

وی ادامه داد: یک بند که مورد توجه فعالان بازار و با حمایت رئیس جمهور مورد توجه قرار گرفت، موضوع افزایش قدرت صندوق تثبیت بازار سرمایه است تا بتواند در مواقع بحرانی بازار به فعالیت خودش برای ثبات بازار کمک کند.

عشقی خاطر نشان کرد: مقرر شده این صندوق علاوه بر ردیف بودجه مشخصی که در بودجه 1401 در نظر گرفته شده است حدود 10 برابر این عدد هم از طریق انتقال سهام و نقدینگی به این صندوق کمک شود تا این صندوق بتواند به وظیفه خودش عمل کند.

وی تصریح کرد: قرار است مبلغ 50 هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه اضافه شود تا بتواند از سهم‌های بازار حمایت کند و یک جریان ورودی خوبی به بازار تزریق شود.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما