بین الملل
باشگاه خبرنگاران جوان
۱۴۰۱/۰۷/۰۵ ۱۳:۳۸:۲۰
رژیم اشغالگر در قدس آماده باش اعلام کرد
رژیم اشغالگر در قدس آماده باش اعلام کرد
اشغالگران اسرائیلی ضمن یورش به مسجد الاقصی همزمان با جشن‌های آغاز سال یهودی، حالت آماده باش خود را به بالاترین سطح افزایش دادند.
باشگاه خبرنگاران جوان


اشغالگران اسرائیلی همزمان با جشن‌های آغاز سال یهودی، حالت آماده باش خود را به بالاترین سطح افزایش دادند و بیش از ۵۰ گردان ارتش را در کرانه باختری و هزاران نفر از نیرو‌های پلیس را نیز در قدس اشغالی مستقر کردند. صد‌ها شهرک نشین (صهیونیست) نیز به صحن‌های مسجد الاقصی و بخش قدیمی قدس یورش بردند و نیرو‌های اشغالگر به مدافعان مسجد الاقصی حمله کردند.

حالت آماده باش در قدس و داخل رژیم اشغالگر اسرائیل همزمان با آنچه جشن‌های آغاز سال یهودی نامیده می‌شود و نیز به علت نگرانی‌های امنیتی رژیم اسرائیل و همچنین به سبب افزایش عملیات فردی فلسطینی و رسیدن بیش از ۵۰ اخطار بر اساس گزارش سازمان‌های رژیم اشغالگر، افزایش یافته است و بیش از ۵۰ گردان ارتش اشغالگر در اراضی مختلف اشغالی فلسطین و هزاران نیروی پلیس در قدس اشغالی و ایستگاه‌های اتوبوس، قطارها، مراکز تجاری و اماکن حساس مستقر شده اند.

امجد شهاب کارشناس امور قدس گفت: بیم آن وجود دارد که حادثه‌ای دردناک رخ بدهد، گام پیشرفته‌ای در روز‌های آینده برداشته خواهد شد به خصوص آنکه شهرک نشینان پس از حمایت‌های سیاسی دنبال حمایت‌های قانونی هستند و مسائلی مطرح شده است که برای تقسیم مکانی و فراهم آوردن ابزارهایی، چراغ سبز داده می‌شود که آغاز ساختن معبد ادعایی در صحن‌های مسجد الاقصی است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما