بین الملل
فارس
۱۴۰۱/۰۸/۰۶ ۲۲:۴۸:۵۳
ترامپ: فکر نمی‌کنم توییتر بدون من موفق باشد
ترامپ: فکر نمی‌کنم توییتر بدون من موفق باشد
با وجود آنکه ایلان ماسک هفته پیش مالکیت شبکه اجتماعی توییتر را در اختیار گرفت اما رئیس جمهور سابق آمریکا گفت که همچنان در شبکه اجتماعی خود باقی می‌ماند.
فارس

پس از آنکه «ایلان ماسک» مالکیت شبکه اجتماعی توییتر را در اختیار گرفت، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در پیامی ضمن آرزوی بهترین‌ها برای وی تاکید کرد که همچنان در شبکه اجتماعی خود با نام «Truth Social‌»باقی خواهد ماند.

وی شبکه اجتماعی خود را بهتر و امن توصیف کرده و اضافه کرد که در این شبکه اجتماعی احساسی شبیه به خانه خود دارد.

ایلان ماسک روز پنجشنبه قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید شبکه اجتماعی توییتری را تکمیل کرد و در پیامی توییتری پیش از نیمه شب با اشاره به نماد توییتر نوشت: «پرنده (نماد توییتر) آزاد شد».

ترامپ نیز روز جمعه در مصاحبه با فاکس‌نیوز گفت:‌ «من ایلان را دوست دارم و برای وی آرزوی موفقیت فراوان دارم».

رئیس جمهور سابق اضافه کرد: «من فکر نمی‌کنم توییتر بتواند بدون من موفق باشد».

ترامپ در این مصاحبه هیچ اشاره‌ای به این موضوع نکرد که آیا وی به توییتر باز خواهد گشت یا خیر.

پس از حوادث کنگره در ششم ژانویه ۲۰۲۱، حساب‌های کاربری ترامپ در شبکه‌های اجتماعی توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و اسنپ‌چت تعلیق شد.

توییتر مدعی بود که تعدادی از توییت‌هایی که ترامپ در آن برهه نوشته بود باعث شعله‌ور شدن آتش خشونت‌ها شده بود و ادامه حضور وی در توییتر را باعث تحریک بیشتر به خشونت توصیف کرده بود.

از سوی دیگر وزنامه واشنگتن‌پست هفته پیش گزارش داد ایلان ماسک طرحی را برای جایگزین یا اخراج کردن نزدیک به ۷۵ درصد از کارکنان شرکت توییتر ارائه کرده است. مطابق این گزارش ماسک قرار است شمار کارکنان توییتر را از ۷۵۰۰ نفر به ۲۰۰۰ نفر کاهش دهد.

ایلان ماسک پیش از این  گفته که این شبکه از لحاظ نیروی کار متورم شده، ضمن آنکه کارکنانش دارای سوگیری‌های چپ‌گرایانه هستند.

تایم می‌گوید در پیش‌نویسی از این نامه که به دست این رسانه رسیده آمده است که طرح ایلان ماسک برای اخراج ۷۵ درصد از کارکنان توییتر، بر توانایی این شرکت برای پیشبرد گفتمان عمومی اثر منفی خواهد داشت.

در بخش دیگری از نامه آمده است: «تهدیدی تا این حد عظیم خطرناک است و اعتماد کاربران و مشتری‌ها به پلتفورم ما را از بین می‌برد، ضمن آنکه ارعاب کارکنان به شمار می‌رود.»

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما