بین الملل
ایرنا
۱۴۰۱/۰۷/۰۴ ۱۸:۵۰:۳۹
اظهارات وزیرخارجه لبنان درباره موعد واردات سوخت از ایران
اظهارات وزیرخارجه لبنان درباره موعد واردات سوخت از ایران
ولید فیاض وزیرخارجه لبنان تاکید کرد که موضوع واردات سوخت این کشور از ایران در روزها و یا نهایتا چند هفته آینده اجرایی می شود.
ایرنا

به گزارش وبگاه روسیا الیوم، ولید فیاض وزیرخارجه لبنان تاکید کرد که موضوع واردات سوخت این کشور از ایران در روزها و یا نهایتا چند هفته آینده اجرایی می شود.

وی پس از دیدار میشل عون رئیس جمهور لبنان در جمع رسانه های لبنانی این مساله که موضوع واردات سوخت از ایران در چند ماه آینده، اجرایی خواهد شد را رد کرد.

وی تاکید کرد: سوختی که قرار است لبنان از ایران دریافت کند ، در سطح کیفی مطلوبی قرار دارد و واردات آن در چند روز یا نهایتا چند هفته آینده اجرایی می شود.

ولید فیاض در ادامه با اشاره به سفر هیئتی از مقامات لبنانی به تهران ، تصریح کرد: سفر هیئت لبنانی به ایران مثبت بود و ما در نظر داریم با استفاده از سوخت ایران و قراردادی که با عراق منعقد کردیم، ساعات توزیع برق در لبنان را به ۸ تا ۱۰ ساعت برسانیم.

وی افزود: البته همچنان رایزنی های ما با طرف ایرانی در راستای مشخصات سوخت وارداتی به لبنان و دیگر مسائل مرتبط به آن ادامه دارد.

وزیر انرژی لبنان همچنین با اشاره به دیدار نجیب میقاتی نخست وزیر پیشبرد امور لبنان با مصطفی الکاظمی همتای عراقی اش در نیویورک، افزود: با طرف عراقی درباره تمدید یک ساله توافق انتقال ماهانه یک میلیون تن سوخت به لبنان، رایزنی کرده ایم. همچنین رایزنی هایی در زمینه واردات سوخت با مقامات الجزایری داشته ایم.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما