سیاسی
ایرنا
۱۴۰۰/۰۵/۱۵ ۱۲:۲۹:۰۸
آیت الله رئیسی در دیدار رئیس مجلس نمایندگان بلاروس:
روابط ایران و بلاروس باید متحول شود
روابط ایران و بلاروس باید متحول شود
آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی پنج شنبه شب با «ولادیمیر آندریچنکو»رئیس مجلس نمایندگان بلاروس دیدار کرد و خواهان توسعه روابط دو کشور شد.
ایرنا

از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در دیدار با ولادیمیر آندریچنکو ظرفیت های گسترده موجود در دو کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید با فعال سازی تمام ظرفیت ها در مناسبات دوجانبه ایران و بلاروس تحول ایجاد شود.

رئیس جمهور با تاکید بر برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور اظهارداشت: بی تردید ظرفیت های فراوانی در ایران و بلاروس وجود دارد که استفاده از آنها می تواند به نفع دو ملت باشد.

آیت الله رئیسی گفت: تحریم نمی تواند مسیر توسعه و همکاری دوستانه کشورها را متوقف کند، آمریکا تصور می کند با ابزار تحریم می‌تواند در روند پیشرفت ملت ها  مانع ایجاد کند اما سخت در اشتباه است و ایران با همکاری  کشورهای دوست خود با قوت مسیر پیشرفت را ادامه خواهد داد و با این کار آمریکا را پشیمان می کنیم.

ولادیمیر آندریچنکو در این دیدار با اشاره به سخنرانی آیت الله رئیسی در مراسم تحلیف گفت: در این سخنرانی عزم راسخ شما برای توسعه و پیشرفت شتابان کشورتان برای همگان آشکار شد و بلاروس در این مسیر در کنار ایران است.

وی با تاکید بر اینکه بلاروس به دنبال ایجاد روابط گسترده و همه جانبه با ایران است، اظهارداشت: تحریم ناجوانمردانه غرب بویژه آمریکا از موانع توسعه روابط دو کشور است اما با این وجود معتقدیم در شرایط تحریم هم با هماهنگی بیشتر می توانیم حتی سطح همکاری های خود را افزایش دهیم.

به گزارش ایرنا، مراسم تحلیف آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رییسی عصر دیروز (پنجشنبه، ۱۴ مرداد) با حضور  مقامات داخلی و خارجی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و وی به عنوان رییس جمهور سیزدهم سوگند یاد کرد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما