سیاسی
فارس
۱۴۰۱/۰۸/۱۳ ۱۳:۵۳:۰۲
امیرعبداللهیان خطاب به بایدن: رفتار ریاکارانه و حمایت از داعش را متوقف کنید
امیرعبداللهیان خطاب به بایدن: رفتار ریاکارانه و حمایت از داعش را متوقف کنید
وزیر امور خارجه با اشاره به ترویج خشونت از سوی آمریکا در اغتشاشات اخیر و تلاش برای توافق هسته‌ای، خطاب به بایدن گفت: رفتار ریاکارانه و حمایت از داعش را متوقف کنید.
فارس

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) ۱۳ آبان ماه و همزمان با روز ملی مبارزه با استکبار در توئیتی با بیان اینکه کاخ سفید که به شکل فزاینده‌ای در اغتشاشات اخیر ایران، مروج خشونت و ترور شد، همزمان برای توافق هسته‌ای تلاش می‌کند، خطاب به بایدن رئیس جمهور آمریکا نوشت: آقای بایدن، رفتار ریاکارانه و حمایت از داعش را متوقف کنید.
وی از هشتگ ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار در این توئیت استفاده کرده است.
از ابتدای اغتشاشات اخیر در ایران دولت آمریکا ضمن حمایت از اغتشاشگران و صدور بیانیه‌های مداخله جویانه اقدام به تحریم تعدادی از مقام‌ها و نهادهای ایرانی کرد. وزارت امور خارجه نیز در واکنش به این اقدامات غیرسازنده و مداخله جویانه تعدادی از نهادها و مقام‌های آمریکایی را تحریم کرد.
در همین خصوص نیز «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا  بامداد امروز جمعه به وقت تهران در گردهمایی تبلیغاتی برای «مایک لوین» نماینده دموکرات در شهر «اوشن ساید» در ایالت «کالیفرنیا» به هواداران خود گفت: «ما ایران را آزاد می‌کنیم.نگران نباشید، ما ایران را آزاد خواهیم کرد. آنها بزودی خود را آزاد خواهند کرد.»

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما